• Marszałek Kuchciński wygłasza oświadczenie
  - Informuję, że w dniu jutrzejszym zamierzam złożyć rezygnacje z funkcji marszałka Sejmu Podkreślił, że nie złamał prawa - powiedział na konferencji prasowej w siedzibie PiS Kuchciński. Te same słowa padły z ust prezesa PiS. Jego zdaniem pan marszałek "nie złamał prawa i istniejących obyczajów". - Przede wszystkim trzeba słuchać opinii publicznej - stwierdził Kaczyński.
 • Prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Beata Szydło
  Jesteśmy w stanie prowadzić politykę, która służy wielkiej części polskich rodzin, które przedtem z rozwoju gospodarczego w Polsce nie korzystały; mamy na to pieniądze - powiedział we wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński na wspólnej konferencji z premier Beatą Szydło z okazji dwulecia rządu.
 • Zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek (C) oraz prokuratorzy z Zespołu Śledczego nr 1 Marek Kuczyński (P) i Krzysztof Schwartz (L) podczas konferencji na temat katastrofy smoleńskiej
  Konferencja prokuratury w sprawie katastrofy smoleńskiej miała charakter polityczny, a nowy rodzaj zarzutów dla rosyjskich kontrolerów lotu ma odwrócić uwagę "od nadzwyczajnych teorii i kłamstw Antoniego Macierewicza" na temat katastrofy - ocenili w poniedziałek posłowie PO.
 • Beata Szydło i Jarosław Kaczyński
  Jesteśmy gotowi po uspokojeniu sytuacji podjąć działania, uzgadniając je z opozycją, których efektem będzie stworzenie systemu, na wzór brytyjskiego, gdzie szef opozycji ma pewne uprawnienia - powiedział na specjalnej konferencji prasowej Jarosław Kaczyński.
 • Stanisław Piotrowicz
  Wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński powiedział, że nie wyklucza, iż w najbliższych dniach może się odbyć konferencja Stanisława Piotrowicza (PiS), na której wyjaśni on swoją rolę w stanie wojennym. Domaga się tego opozycja.
 • Ryszard Petru
  "Prawo i Sprawiedliwość nie zajmuje się sprawami ważnymi dla Polaków" - mówi przywódca Nowoczesnej Ryszard Petru. Podkreślił on, że przez półtora miesiąca od wyborów parlament nie rozwiązał żadnego problemu obywateli. Trwa natomiast walka o Trybunał Konstytucyjny.
 • Jarosław Kaczyński
  Leszek Miller odżegnuje się od współpracy z PIS i zapewnia, że nie wierzy w wyborcze fałszerstwa. Jarosław Kaczyński twierdzi jednak, że na spotkaniu z liderem Sojuszu, na którym obaj politycy omawiali sytuację po wyborach, to politycy lewicy byli bardziej radykalni.
 • Jarosław Kaczyński
  "W dalszym ciągu metodą tych, którzy są przy władzy jest budzenie skrajnie negatywnych emocji" - przekonywał Jarosław Kaczyński, prezes PiS podczas konferencji prasowej zorganizowanej 3. rocznicę zabójstwa Marka Rosiaka. Podkreślił, że kampania nienawiści wobec PiS jest kontynuowana.
 • Jarosław Kaczyński
  PiS zwołało konferencję prasową, na której Jarosław Kaczyński nie chciał odpowiedzieć na żadne pytanie dziennikarzy.
 • Krzysztof Skowroński
  "Jestem człowiekiem, który chce, by nasze Stowarzyszenie było stowarzyszeniem wielkim, ale jednocześnie człowiekiem, który może powiedzieć "przepraszam" tym wszystkim, którzy poczuli się dotknięci tym, że na Foksal wystąpiłem" - powiedział Krzysztof Skowroński w Kazimierzu Dolnym na Nadzwyczajnym Zjeździe Delegatów SDP.