• Adam Nawałka
  - Nie ma żadnych spekulacji. Nie zmieniamy strategii i gramy o trzy punkty - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka przed wtorkowym meczem w Marsylii z Ukrainą w trzeciej kolejce grupy C piłkarskich mistrzostw Europy.
 • OBWE
  Wicepremier nieuznawanego przez Kijów i Unię Europejską rządu Krymu skarży się, że został oblany kawą podczas konferencji OBWE w Warszawie. Twierdzi, że była to celowa zniewaga ze strony Ukraińców.
 • Petro Poroszenko, Angela Merkel i Joe Biden
  Kanclerz Niemiec Angela Merkel i wiceprezydent USA Joe Biden rozmawiają w Monachium z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką na temat rozwiązania konfliktu na Ukrainie. W niemieckim Monachium trwa coroczna Konferencja Bezpieczeństwa.
 • Władimir Putin
  Jeśli dojdzie do rewersu gazu na Ukrainę, Rosja jest gotowa ograniczyć dostawy tego surowca do Europy.
 • Wiktor Janukowycz
  Według obalonego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, w kraju szerzy się anarchia i przemoc wobec obywateli. Podczas konferencji prasowej w Rostowie nad Donem w Rosji twierdził, że nadal jest prawowitą głową państwa i zwierzchnikiem sił zbrojnych. Janukowycz, za którym wystawiono list gończy, dodał, że powróci do ojczyzny, kiedy tylko pozwoli na to sytuacja.
 • Prezydent Rosji Władimir Putin
  Za rosyjskim wparciem dla Ukrainy nie ma żadnych ukrytych celów. Chodzi jedynie o pomoc dla "bratniego narodu" - przekonywał w czasie dorocznej konferencji prasowej Władimir Putin. Rosyjski prezydent przyznał również, że nie spotkał się z Edwardem Snowdenem.
 • Ukraińscy funkcjonariusze
  Eksperci, którzy spotkali się podczas konferencji "Dyplomacja futbolowa" zauważyli, że współpraca Polski i Ukrainy przed Euro 2012 pomoże rozszerzyć się ukraińskiej stronie na europejskie standardy.