• Donald Trump i Władimir Putin
  Media w USA krytykują we wtorek wystąpienie Donalda Trumpa na wspólnej konferencji z rosyjskim przywódcą; prezydent zmawiał się otwarcie z Władimirem Putinem - napisał "Washington Post". Konferencja Trumpa "była osobistą i narodową kompromitacją" - ocenił "WSJ".
 • Petro Poroszenko, Angela Merkel i Joe Biden
  Kanclerz Niemiec Angela Merkel i wiceprezydent USA Joe Biden rozmawiają w Monachium z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką na temat rozwiązania konfliktu na Ukrainie. W niemieckim Monachium trwa coroczna Konferencja Bezpieczeństwa.
 • Prezydent Rosji Władimir Putin
  Rosja nie napada, tylko broni swoich interesów narodowych. Takimi słowami Władimir Putin odpowiedział na pytanie o przykłady przekraczania przez rosyjskie samoloty przestrzeni powietrznej innych państw. W Moskwie trwa doroczna konferencja prasowa dla ponad tysiąca dziennikarzy.
 • Władimir Putin
  Jeszcze maksymalnie dwa lata. Tyle Władimir Putin daje rosyjskiej gospodarce na poprawę wyników. Podczas konferencji z dziennikarzami prezydent Rosji rozpoczął od własnego przemówienia, właśnie o sytuacji gospodarczej Rosji.
 • Władimir Putin
  Jeśli dojdzie do rewersu gazu na Ukrainę, Rosja jest gotowa ograniczyć dostawy tego surowca do Europy.
 • Władimir Putin odpowiada na pytanie Edwarda Snowdena
  Zadałem Władimirowi Putinowi pytanie, na które żaden z przywódców prowadzących nowoczesny, inwazyjny program nadzoru, nie może w sposób wiarygodny odpowiedzieć przecząco - napisał Edward Snowden w stanowisku przesłanym gazecie "The Guardian". Były agent NSA, ukrywający się w Rosji przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości, został ostro skrytykowany za udział we wczorajszej konferencji Władimira Putina.
 • Barack Obama
  Rosja nie chce wojny, bo wie, że jesteśmy silniejsi - uważa prezydent USA, Barack Obama. Prezydent Putin zapewniał w trakcie dzisiejszej konferencji, że Rosja chce odbudować wzajemne zaufanie.
 • Prezydent Rosji Władimir Putin
  Za rosyjskim wparciem dla Ukrainy nie ma żadnych ukrytych celów. Chodzi jedynie o pomoc dla "bratniego narodu" - przekonywał w czasie dorocznej konferencji prasowej Władimir Putin. Rosyjski prezydent przyznał również, że nie spotkał się z Edwardem Snowdenem.
 • Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz
  Po ataku internautów na zespół smoleński poseł PiS Antoni Macierewicz skierował do Prokuratora Generalnego zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.