• Konkurs Chopinowski
  1 grudnia upłynął termin nadsyłania zgłoszeń na organizowany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, który odbędzie się w 2020 roku. W czasie przewidzianym w regulaminie wpłynęła rekordowa liczba ponad 500 zgłoszeń. Jest to pierwszy taki wynik w niemal stuletniej historii Konkursu Chopinowskiego – z każdą kolejną edycją odnotowujemy coraz większą liczbę aplikacji – 353 w 2010 roku zaś 452 w 2015 roku.
 • Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina
  Dokładnie na rok przed rozpoczęciem XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, tj. 1 października 2019 r., o godz. 11:00 rozpocznie się sprzedaż biletów na to długo oczekiwane wydarzenie.
 • Tak jak ekonomia rządzi się prawami rynkowymi, tak kultura jest kształtowana przez wybitne jednostki. To one odpowiadają za podaż i promują zapotrzebowanie. Zatem w kulturze to nie popyt decyduje o podaży, tylko podaż kształtuje popyt.
 • Seong-Jin Cho zwycięzcą Konkursu Chopinowskiego
  Niespełna miesiąc po zakończeniu konkursu chopinowskiego, kiedy opadł już kurz rywalizacji, warto przeżyć to jeszcze raz. Jest okazja: w błyskawicznym tempie na rynku ukazała się płyta tegorocznego zwycięzcy Seong-jin Cho.
 • Gdyby bezgranicznie uwierzyć w dane statystyczne o uczestnictwie w kulturze, to jak nic powinien człowiek udać się na wewnętrzną emigrację. Bo jak wytrzymać wśród ludzi, spośród których w ostatnim roku dwie trzecie nie przeczytało żadnej książki?
 • Seong-Jin Cho zwycięzcą Konkursu Chopinowskiego
  Mówi, że nie pamięta jak wygrał Konkurs Chopinowski, ale udało się. 21-letni Seong-Jin Cho z Seulu podbił serca jury i publiczności. Dziś jest chyba najbardziej znanym Koreańczykiem nad Wisłą.
 • Seong-Jin Cho wygrał Konkurs Chopinowski
  Niezwykle utalentowany i bardzo skromny – słyszymy najczęściej o laureacie tegorocznego Konkursu Chopinowskiego. A co jeszcze wiedzieć warto o Seong-Jin Cho?
 • Seong-Jin Cho z Korei Południowej zwyciężył w XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Polak, Szymon Nehring otrzymał wyróżnienie. Koncert laureatów pokaże dziś, 21 października o godz. 18:50 TVP Kultura i TVP HD, a wielki koncert zwycięzcy o godz. 21:45 zobaczą widzowie TVP2.
 • Seong-Jin Cho
  Seong-Jin Cho jest pierwszym Koreańczykiem w historii, który wygrał Konkurs Chopinowski. Drugie miejsce zajął Charles Richard Hamelin, a ostatnia na podium znalazła się Kate Liu. Szymon Nehring, jedyny Polak w gronie finalistów, został przez jury wyróżniony.
 • Polak Szymon Nehring
  Polak Szymon Nehring wśród 10 finalistów Konkursu Chopinowskiego. Do finału oprócz 20-letniego Polaka z Krakowa zakwalifikowali się: Seong-Jin Cho z Korei Południowej, Aljosa Jurinić z Chorwacji, Aimi Kobayashi z Japonii, Amerykanie Kate Liu i Eric Lu, Kanadyjczycy Yike (Tony) Yang i Charles Richard-Hamelin, Łotysz Georgijs Osokins oraz Rosjanin Dmitrij Szyszkin.