• Kim Dzong Un i Donald Trump - ilustracja
  Amerykański prezydent Donald Trump oświadczył w czwartek, że armia USA jest gotowa do działania na wypadek "głupich" kroków ze strony Korei Północnej. Dodał, że do "obecnego szczytu" z przywódcą tego kraju Kim Dzong Unem lub spotkania w przyszłości może dojść.
 • Korea Północna. Parada wojskowa w 70. rocznicę powstania komunistycznej Koreańskiej Partii Pracy
  Północnokoreański przywódca Kim Dzong Un zapewnia, że jest gotów do obrony kraju w wypadku wybuchu wojny. W Pjongjangu odbyła się parada wojskowa z udziałem tysięcy żołnierzy, w 70. rocznicę powstania komunistycznej Koreańskiej Partii Pracy.
 • Południowokoreańska wyrzutnia rakiet
  Przywódcy obu państw koreańskich spotkali się w strefie nadgranicznej. Rozmawiają o tym, jak złagodzić konflikt i uniknąć działań zbrojnych.
 • Korea Północna
  Kim Dzong Un nakazał oddziałom przypisanym pierwszej linii frontu zachowanie gotowości wojennej. Poinformowała o tym rządowa agencja KCNA.
 • Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un wizytuje wojskową bazę lotniczą
  Pyonyang nie kryje niezadowolenia z faktu, że w Korei Południowej odbywają się wspólne ćwiczenia z udziałem południowokoreańskich i amerykańskich żołnierzy. Korea Północna pokazuje wymowne zdjęcie, na którym przywódca państwa Kim Dzong Un wizytuje wojskową bazę lotniczą. Kilka dni temu armia komunistycznego państwa wystrzeliła dwie rakiety, które spadły do morza niepokojąco blisko wybrzeży Japonii.
 • Wystrzeliwane pociski
  Co najmniej jeden północnokoreański pocisk spadł na wody terytorialne Korei Południowej. Władze w Seulu poleciły mieszkańcom granicznych wysp, aby udali się do schronów. Zaledwie wczoraj zaś Pjongjang groził próbą nuklearną.
 • Traktory sprawdziłyby się nawet na polu bitwy...
  Wielotysięczne wiwatujące tłumy, falujące w marszu szeregi żołnierzy, taniec, śpiew i radość - Korea Północna uroczystą paradą świętowała 65. rocznicę ogłoszenia niepodległości. Jak zwykle przy takich okazjach zademonstrowała również swój potencjał militarny. Na defiladzie groźnie prezentowały się nawet traktory.
 • Północnokoreańskie wojsko maszeruje
  Korea Północna realizuje swoje groźby. Jak informuje południowokoreańska Agencja Yonhap, zerwano "gorącą linię" pomiędzy obydwoma Koreami. W tym samym czasie doroczne manewry na Półwyspie rozpoczęły siły Korei Południowej i USA.