• Zjazd Partii Pracy Korei
  Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un oświadczył, że jego kraj nie użyje broni nuklearnej jako pierwszy jeżeli jego suwerenność nie zostanie naruszona oraz, że chce znormalizować stosunki "z wrogimi państwami".
 • Północnokoreańska rakieta balistyczna wystrzelona z łodzi podwodnej
  Korea Północna potrzebuje potencjału "potężnego odstraszania nuklearnego", by przeciwstawić się wrogości i groźbom ze strony USA - oświadczył rzecznik północnokoreańskiego MSZ, cytowany przez państwową agencję prasową KCNA.
 • Kim Dzong Un pokazywany w południowokoreańskiej telewizji
  Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un zarządził przeprowadzenie prób z nowymi zminiaturyzowanymi głowicami nuklearnymi "opracowanymi przez północnokoreańskich naukowców" - poinformowała oficjalna agencja prasowa KCNA.
 • Londyn. Kim Jong-Un na graffiti w brytyjskiej stolicy
  Możemy śmiało powiedzieć, że 2016 r. miał wybuchowy początek. Podczas gdy portfele inwestorów odczuły skutki tąpnięć na większości parkietów, sejsmografy odnotowały inne tąpnięcie, będące efektem bardzo silnej podziemnej eksplozji, jaka miała miejsce w Korei Płn. Tamtejszy reżim zdecydował bowiem, że przywita nowy rok solidną porcją fajerwerków, wprawiając w osłupienie nie tylko faktem przeprowadzenia samej próby nuklearnej (czwartej w ogóle), ale też deklaracją, że tym razem została zdetonowana bomba wodorowa.
 • Barack Obama
  Amerykański prezydent przestrzegł Koreę Północną przed przeprowadzaniem kolejnej próby jądrowej. Barack Obama zapowiada, że komunistyczny reżim może spodziewać się ostrej reakcji.
 • Mieszkańcy palą portrety Kim Dzong Una
  Obserwatoria sejsmiczne podają, że eksplozja miała wielką siłę. Komunistyczny reżim Korei Północnej zdetonował potężny ładunek jądrowy. U sąsiadów z południa zawrzało. Na granicy z Koreą Północną pojawiły się dodatkowe patrole. Mieszkańcy Seulu wyszli protestować na ulice. Zapłonęły portrety północnokoreańskiego dyktatora Kim Dzong Una. Słowa potępienia za próbę nuklearną płyną m.in. ze strony ONZ, USA i Rosji.
 • "Sprawa jest bardzo poważna i niebezpieczna" - tak minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski skomentował północnokoreańską próbę nuklearną przeprowadzoną minionej nocy.
 • Korea Północna ma za nic ostrzeżenia międzynarodowe i sama ostrzega przed sobą. Komunistyczny reżim zdetonował potężny ładunek jądrowy. Obserwatoria sejsmiczne podają, że eksplozja miała wielką siłę.
 • Korea Północna wstrzymuje program atomowy
  Czy to oznacza, że dyktator ustępuje? W zamian za transporty żywności Korea Północna zgadza się wstrzymać testy jądrowe i zakończyć wzbogacanie uranu na terenie kompleksu jądrowego Jongbion.