• Żołnierz północnoreański w Pjongjangu
  Siły morskie Korei Południowej oddały strzały ostrzegawcze w kierunku dwóch północnokoreańskich jednostek: łodzi patrolowej i kutra rybackiego, które wtargnęły do spornego akwenu na Morzu Żółtym.
 • Korea Północna
  Chiny ostrzegają Koreę Północną. Władze w Pjongjangu ogłosiły, że zamierzają dokonać wystrzelenia satelity. Wielu ekspertów uważa, że to jedynie pretekst do kolejnej próby rakiety dalekiego zasięgu. W sprawę zaangażowały się chińskie władze.
 • Londyn. Kim Jong-Un na graffiti w brytyjskiej stolicy
  Możemy śmiało powiedzieć, że 2016 r. miał wybuchowy początek. Podczas gdy portfele inwestorów odczuły skutki tąpnięć na większości parkietów, sejsmografy odnotowały inne tąpnięcie, będące efektem bardzo silnej podziemnej eksplozji, jaka miała miejsce w Korei Płn. Tamtejszy reżim zdecydował bowiem, że przywita nowy rok solidną porcją fajerwerków, wprawiając w osłupienie nie tylko faktem przeprowadzenia samej próby nuklearnej (czwartej w ogóle), ale też deklaracją, że tym razem została zdetonowana bomba wodorowa.
 • Moskwa jest zaniepokojona testami jądrowymi Korei Północnej. "To bezpośrednie zagrożenie dla Rosji" - tak skomentował próbę broni nuklearnej przeprowadzoną przez Pjongjang szef senackiej komisji spraw zagranicznych Konstantin Kosaczow.
 • Oddział północnokoreańskich "żołnierek"
  Czy Korea Północna jest coraz bliżej testu jądrowego? Może na to wskazywać fakt, że Kim Dzong Un polecił najważniejszym urzędnikom Korei Północnej podjęcie "nadzwyczajnych środków wagi państwowej".
 • Zagrożenia wojenne dla świata - wydatki na zbrojenia
  Bezpieczeństwo światowe, zagrożenia jądrowe, wiszące na włosku konflikty, wyścig zbrojeń - o tym, jak wiele jest zagrożeń dla pokoju na świecie, dyskutowali w Genewie specjaliści do spraw bezpieczeństwa - politycy, dyplomaci, wojskowi i uczeni. Forum Luksemburskie postawiło niepokojącą diagnozę i wskazało miejsca, w których może dojść do wybuchów, których skutki odczuje cały świat.