• Kim Dzong Un
  Korea Północna to karzeł dyplomatyczny, ale gigant militarny. Pjongjang trzyma pod bronią 1,2 mln żołnierzy. To nie jest Syria, Afganistan czy Irak, tylko realna siła.
 • Rakiety
  Występując na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku minister spraw zagranicznych Korei Północnej Ri Jong Ho oświadczył, że wojskowy program atomowy jego kraju jest środkiem słusznej samoobrony. Zapowiedział, że Pjongjang z niego nie zrezygnuje.
 • Moskwa jest zaniepokojona testami jądrowymi Korei Północnej. "To bezpośrednie zagrożenie dla Rosji" - tak skomentował próbę broni nuklearnej przeprowadzoną przez Pjongjang szef senackiej komisji spraw zagranicznych Konstantin Kosaczow.
 • Parada w Korei Północnej
  Korea Północna "w znaczącym stopniu" osiągnęła technologie pozwalające na miniaturyzację głowic nuklearnych - podaje południowokoreańska Agencja Yonhap, powołując się na dokumenty ministerstwa obrony.
 • Kim Dzong Un
  Nie zawahał się przed skazaniem na śmierć swojego wuja i jego najbliższych krewnych, teraz zaczyna grozić Korei Południowej. Kim Dzong Un, który dysponuje bronią atomową stawia ultimatum południowemu sąsiadowi.
 • Zagrożenia wojenne dla świata - wydatki na zbrojenia
  Bezpieczeństwo światowe, zagrożenia jądrowe, wiszące na włosku konflikty, wyścig zbrojeń - o tym, jak wiele jest zagrożeń dla pokoju na świecie, dyskutowali w Genewie specjaliści do spraw bezpieczeństwa - politycy, dyplomaci, wojskowi i uczeni. Forum Luksemburskie postawiło niepokojącą diagnozę i wskazało miejsca, w których może dojść do wybuchów, których skutki odczuje cały świat.