• Janusz Palikot
  "Kandydaci na prezydenta nie powinni mamić wyborców obietnicami, które bez większości parlamentarnej się nie ziszczą" - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz. W ten sposób minister pracy z PSL-u komentuje zapowiedz Janusza Palikota, że pierwszym projektem ustawy, który wniesie do Sejmu jako przyszły prezydent, będzie ustawa o tworzeniu miejsc pracy i podwyższeniu wynagrodzeń.
 • Londyn
  Minister pracy liczy, że Wielka Brytania nie wprowadzi ograniczeń imigracji z biedniejszych krajów Unii. Pomysł zgłaszany przez rządzących konserwatystów może dotyczyć także Polaków, których setki tysięcy wyjechały tam w poszukiwaniu lepszego życia.
 • Nie jest najlepiej. Ubywa miejsc pracy
  Znów przybyło osób bez pracy. Stopa bezrobocia w lutym osiągnęła poziom 14,4 procent wobec 14,2 procent w lutym - wynika z danych GUS. Eksperci przewidują, że będzie jeszcze gorzej.
 • Zwolniony pracownik - zdjęcie ilustracyjne
  Ministerstwo pracy idzie na wojnę z długotrwale bezrobotnymi. Resort proponuje dla nich prace społeczne i zajęcia z trenerami zawodowymi.W ten sposób chcemy zaktywizować około miliona osób, które w urzędach pracy zarejestrowanie są dłużnej niż rok.
 • Bezrobocie w sierpniu wyniosło ponad 12 procent
  Stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła 12,4 proc. - ogłosił minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.
 • Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz
  Decyzja o podniesieniu wieku emerytalnego jest trudna, ale konieczna - przekonuje minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, przedstawiając w Sejmie projekt podnoszący wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn do 67 lat.