• Otyła para
   Grupa ZPR Media, spółka należąca do operatorów kablowych, Agora i Grupa Wirtualna Polska - oto czterej zwycięzcy konkursu na ósmy, ostatni multipleks naziemnej telewizji cyfrowej. KRRiT rozstrzygnęła konkurs w tej sprawie.
 • Ojciec Tadeusz Rydzyk
  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji żąda of nadawcy Telewizji Trwam zapłaty prawie 1,3 miliona złotych za koncesję na MUX-1. "Nasz Dziennik" cytuje oświadczenie ojca Tadeusza Rydzyka, który odniósł się do żądań KRRiT.
 • "Parodia i żenada". Takimi słowami jeden z posłów wychodzących z Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej określił przesłuchanie ojca Tadeusza Rydzyka.
 • Jan Dworak
  Do konkursu o miejsce na multipleksie telewizji cyfrowej oprócz o. Tadeusza Rydzyka zgłosiło się 15 chętnych. Do jego rozstrzygnięcia zostało niewiele czasu. Dlatego słuchacze Radia Maryja nie ustają w naciskaniu na Jana Dworaka. Po wywiadzie, jakiego szef KRRiT udzielił portalowi dziennik.pl ogłosili, że będą się za niego modlić.
 • "A ja się teraz pytam polityków, co takiego zrobili, by TV Trwam dostała koncesję" – mówi Jan Dworak w rozmowie z portalem dziennik.pl. Szef KRRiT opowiada też o tym, dlaczego wybrał dla Polaków telewizję z disco polo, o mediach "mętnego nurtu" i naciskach o. Tadeusza Rydzyka.
 • KRRiT ujawniła wszystkich 16 konkurentów walczących o miejsce na multipleksie telewizji cyfrowej. Za telewizyjnymi projektami stoją m.in. wydawcy "Wprostu", "Gazety Wyborczej" czy tygodnika "W Sieci", właściciele niszowych kanałów jak rolniczy TVR czy Tele5 i duzi telewizyjni gracze. Najbardziej zacięty bój toczyć się będzie o koncesję na nadawanie programu społeczno-edukacyjnego, o którą walczy aż 8 podmiotów. Ojciec Tadeusz Rydzyk i jego TV Trwam ma już tylko jednego przeciwnika, to opisywany już przez dziennik.pl Adam Fularz.
 • Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozważa zaskarżenie mediów związanych z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Szef Rady Jan Dworak stwierdził, że w informacjach prezentowanych przez media związane z toruńskim redemptorystą, "granice zostały przekroczone".
 • Demonstracja w obronie TV Trwam
  Politycy PiS i SP chcą, aby na wniosek Sejmu Najwyższa Izba Kontroli wszczęła kontrolę procesu udzielania koncesji przez Krajową Radę Radiofonii I Telewizji na nadawanie na multipleksach cyfrowych.
 • O. Tadeusz Rydzyk
  Jak informuje "Rzeczpospolita" nadawcy, którzy dostali miejsce na pierwszy multipleks mieli być w lepszej kondycji finansowej niż fundacja Lux Veritatis, wła­ści­ciel te­le­wi­zji Trwam. Sęk w tym, że gdy już otrzymali koncesję  oka­za­ło się, że nie stać ich na­wet na opła­ty. KRRiT zgo­dzi­ła się roz­ło­żyć je na ra­ty.
 • Ojciec Tadeusz Rydzyk na posiedzeniu komisji kontroli państwowej w Sejmie
  "Nasz Dziennik" oburza się na zasady przyznawania koncesji na pierwszy multipleks cyfrowy, na którym nie znajdzie się Telewizja Trwam. Według gazety związanej z ojcem Tadeuszem Rydzykiem, KRRiT zrobiła prezent trzem spółkom w postaci rozłożenia na mnóstwo rat opłat za licencję.