• Uczniowie w szkole
  Szkoła za PiS jest byle jaka, problemem są przepełnione klasy, przeładowane programy, brak pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli i wsparcie samorządów; w ciągu najbliższych tygodni przedstawimy swój program dla szkół - zapowiedziały w poniedziałek posłanki PO-KO.
 • Uczniowie w szkole
  Szkoła za PiS jest byle jaka, problemem są przepełnione klasy, przeładowane programy, brak pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli i wsparcie samorządów; w ciągu najbliższych tygodni przedstawimy swój program dla szkół - zapowiedziały w poniedziałek posłanki PO-KO.
 • Sławomir Broniarz i Krystyna Szumilas
  Zapowiedzi minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej dot. podwyżek dla nauczycieli to puste deklaracje, składane przez nią w panice, bo reforma edukacji jest nieprzygotowana – ocenili w piątek b. szefowa tego resortu, posłanka PO Krystyna Szumilas oraz prezes ZNP Sławomir Broniarz.
 • Krystyna Szumilas
  Była minister edukacji, posłanka PO Krystyna Szumilas przeżyła chwile grozy. Doznała niegroźnych obrażeń w wypadku w niedzielę na gliwickim Rynku. Została potrącona przez cofający samochód. Po opatrzeniu w szpitalu wróciła do domu. „Wszystko jest w porządku” - zapewnia posłanka.
 • Szefowa resortu edukacji zapewniała, że najnowsza reforma oświaty nie będzie wymagała dodatkowych środków z budżetu państwa. Tymczasem zarówno opozycja, dyrektorzy szkół, jak i samorządowcy mają wątpliwości. MEN będzie finansować 13, a nie jak do tej pory 12 lat edukacji. To o 1,6 mld zł więcej przeznaczonych na nauczanie.
 • Krystyna Szumilas
  "W 2005 roku program PiS był w kwestii sześciolatków taki sam jak nasz - obniżenie wieku szkolnego i upowszechnienie wychowania przedszkolnego. Zmiana zaczęła się, kiedy weszli w koalicję z LPR. PiS przejął elektorat tej partii, w kampanii wszedł w koalicję ze skrajną prawicą, poprosił o pomoc małżeństwo Elbanowskich. Sześciolatkami spłacają dług, który mają wobec nich" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Krystyna Szumilas, była minister edukacji. 
 • Nowa szefowa MEN Joanna Kluzik-Rostkowska
  Publicysta i naczelny frondy.pl skomentował nominację Joanny Kluzik-Rostowskiej, które objęła po Krystynie Szumilas resort edukacji narodowej. "A jednak miałem rację: zawsze może być gorzej" - napisał Tomasz Terlikowski na Facebooku.
 • Joanna Kluzik-Rostkowska
  Była już ministrem - w rządzie Jarosława Kaczyńskiego kierowała resortem pracy i polityki społecznej. Była również szefową jego kampanii prezydenckiej. Zakładała PJN, potem odeszła do PO. Teraz dostała nową misję - Joanna Kluzik-Rostkowska ma pokierować Ministerstwem Edukacji Narodowej. Zastąpi na tym stanowisku Krystynę Szumilas.
 • Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski
  Episkopat chce, aby religia była jednym z przedmiotów dodatkowych, który uczniowie mogliby wybierać na maturze. Jednak minister edukacji przekonuje, że to niemożliwe.
 • Stylizacje Krystyny Szumilas
  57-letnia minister edukacji narodowej to miłośniczka długości "przed kolanko" i kobiecych, a zarazem bardzo eleganckich zestawów "sukienka + żakiet" (ewentualnie garsonek). Bez cienia przesady można powiedzieć, że należy ona do najlepiej ubranych kobiet w polskim sejmie, a w dodatku świetnie się trzyma jak na swój wiek. Zgadzacie się?