• Wizja artystyczna sondy Hew Horizons podczas przelotu w pobliżu Plutona Fot. NASA/JHUAPL/SwRI
  NASA poszukuje pracownika, który ma dbać o to, by na Ziemię nie dotarły żadne zanieczyszczenia organiczne z przestrzeni kosmicznej. Wynagrodzenie jest bardzo atrakcyjne, a do tego dochodzą liczne świadczenia dodatkowe, jest tylko jedno ale.
 • NASA
  Enceladus - księżyc Saturna - pod warstwą lodu skrywa ocean, w którym mogą być warunki do istnienia życia - ogłosiła NASA. "Żeby poszukiwać życia, nie musimy nawet lecieć poza Układ Słoneczny" - komentuje w rozmowie z PAP popularyzator astronomii Karol Wójcicki.
 • Sonda na tle księżyca
  Chiny zamierzają wysłać swą pierwszą w historii sondę na niewidoczną stronę Księżyca. Zapowiedział to ekspert Chińskiej Akademii Nauk w państwowej telewizji CCTV.
 • Rozbicie sond Ebb i Flow o powierzchnię Księżyca
  Efektowne zakończenie misji sond Ebb i Flow. Obie rozbiły się o powierzchnię księżyca z prędkością ponad 6 tysięcy kilometrów na godzinę. To było kontrolowane uderzenie. Obu sondom skończyło się już po prostu paliwo.
 • Enceladus
  Międzyplanetarna sonda Cassini dokonała spektakularnego przelotu nad południowym biegunem księżyca Saturna - Enceladusa, zbliżając się do tego ciała niebieskiego na odległość zaledwie 74 km. Sonda przeleciała przez strumienie cząstek lodu wyrzucanych pod ciśnieniem z tego rejonu - poinformował Terry Hurford z należącego do agencji NASA Laboratorium Napędu Odrzutowego.
 • Chiny wystrzeliły sondę na Księżyc
  W piątek Chiny wystrzeliły kolejną swoją sondę księżycową. Sonda Chang'e-2 po pięciu dniach od startu wejdzie na orbitę wokół Srebrnego Globu i stanie się jego sztucznym satelitą.