• Rafał Grupiński i Małgorzata Kidwa-Błońska
  PiS ogranicza konstytucyjną wolność działalności artystycznej, podporządkowuje decyzje w sferze kultury interesom określonego, sprzyjającego władzy środowiska - ocenili w środę w posłowie Platformy Obywatelskiej.
 • Kreml, Moskwa, Rosja
  Rosyjskie media szeroko komentują decyzję o odwołaniu "Roku Polski w Rosji". Państwowe media krytykują polski rząd i pytają, "komu w Warszawie mogły przeszkadzać występy Teatru Bolszoj?". Dziennikarze opozycyjni wobec Kremla podkreślają z kolei, że polityka Władimira Putina prowadzi do pełnej izolacji Rosji.
 • Adam Darski "Nergal"
  Do porzucenia bierności oraz czynnego przeciwstawiania się złu, w nawiązaniu do występów Nergala w TVP, wezwał w sobotę ordynariusz sosnowiecki, bp Grzegorz Kaszak podczas pielgrzymki księży tej diecezji do sanktuarium w Czernej (Małopolska).
 • Adam Michnik
  Apokaliptyczny ton charakteryzujący publicystyczną twórczość Adama Michnika, zwłaszcza jego eseje, trąci myszką - sądzi recenzent ich amerykańskiego wydania, redaktor "The Economist" Edward Lucas.
 • Kontrowersyjna tablica na obelisku w Strzałkowie
  Dziennikarze pierwszego programu prywatnej telewizji rosyjskiej odwiedzili we wtorek cmentarz jeniecki w Strzałkowie (Wielkopolskie), na którym spoczywa około 8000 więźniów różnych narodowości.
 • Program TVN "You Can Dance"
  W rankingu najatrakcyjniejszych reklamowo celebrytów najwięcej zarabia TVN - wynika z badań domu mediowego Pan Media Western, które publikuje "Gazeta Wyborcza".
 • Grażyna Szapołowska straciła pracę w Teatrze Narodowym
  Dyrektor artystyczny Teatru Narodowego Jan Englert zapowiada, że rozwiąże umowę z Grażyną Szapołowska. Aktorka nie pojawiła się w teatrze, gdzie miała zagrać w spektaklu. Wybrała udział w jury programu TV. "To jest jawne przekroczenie regulaminu" - powiedział Englert.
 • Stefan Chwin
  "Panna Ferbelin" - taki tytuł nosi nowa powieść Stefana Chwina, która właśnie trafiła do księgarń. Pisarz, od lat związany z Gdańskiem, tam właśnie umieścił akcję powieści rozgrywającej się w realiach przełomu XIX i XX wieku.
 • Zeznania Alego Agcy przed włoskimi prokuratorami "wzmacniają" naszą wiedzę o zamachu na Jana Pawła II
  Pozyskane przez IPN wyjaśnienia Ali Agcy, choć nie odpowiadają na najważniejsze pytania polityczne dotyczące zamachu na Jana Pawła II, zawierają wiele istotnych szczegółów - wskazuje politolog i publicysta "Gościa Niedzielnego" dr Andrzej Grajewski.
 • Cimoszewicz poprowadzi muzyczną audycję w radiu
  Muzyczną audycję w Polskim Radiu Białystok poprowadzi w piątek były premier Włodzimierz Cimoszewicz. Plany prezesa rozgłośni sięgają jednak dalej. Chce przed mikrofonem posadzić premiera Donalda Tuska, a nawet prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.