• Kinomani, audiofile, miłośnicy malarstwa - to ludzie szczęśliwsi niż pozostali
  Bywalcy muzeów, publika koncertów oraz osoby, które same coś tworzą - malują lub grają na instrumencie - są bardziej zadowoleni z życia niż ludzie, którzy tak czynnie w kulturze nie uczestniczą.
 • Naukowcy boją się o egipskie zabytki
  Władze Egiptu starają się zabezpieczyć ważniejsze zabytki, ale nie są w stanie chronić wszystkich skarbów narodowych, szczególnie w mniejszych miejscowościach - poinformowała Egipska Organizacja Dziedzictwa Kulturowego.
 • Badacze z Politechniki w Białymstoku chcą patentować swoje wynalazki - i zarabiać na nich
  Wdrażaniu do produkcji wynalazków i nowych rozwiązań technicznych ma służyć spółka - Instytut Innowacji i Technologii, którą powołała Politechnika Białostocka. Instytut będzie komercjalizował badania naukowe.
 • Ten uniwersytet stawia na informatyzację
  Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach zainwestuje w najbliższych trzech latach blisko sześć mln zł we wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego zarządzania uczelnią. W czwartek podpisano umowę w tej sprawie z konsorcjum wykonawców.
 • Matematycy przetestują gimnazjalistów przez internet
  Przez trzy lata grupa gimnazjalistów - ochotników będzie, co roku zdawać przez internet egzamin z matematyki w ramach Ogólnopolskiej Akcji Diagnozy Matematycznej. Chodzi o ocenę poziomu i skuteczności nauczania. Chętne szkoły mogą się zgłaszać do 17 września.