• Luksusowy apartament
  W pierwszym kwartale 2019 roku sprzedano w Warszawie 69 lokali w cenie przekraczającej 20 tysięcy złotych za metr kwadratowy. To o jedną piątą więcej niż w analogicznym okresie 2018 roku. O 3 procent wzrosły ceny nieruchomości premium. Wartość rynku luksusowych lokali w stolicy zwiększyła się w całym 2018 roku o 8 procent. W najnowszym zestawieniu High Level Sales & Marketing publikuje także ranking 10 najdroższych warszawskich nieruchomości.
 • osiedle
  Wprawdzie kredyty hipoteczne są rekordowo tanie, mimo to decyzję o zakupie mieszkania warto podejmować z kalkulatorem w ręku. Może się bowiem okazać, że w niektórych przypadkach koszty najmu mieszkania są niższe.
 • Bloki mieszkalne
  W najnowszym raporcie dotyczącym rynku mieszkaniowego eksperci Emmerson Evaluation wskazują, że 2018 był rokiem znacznych podwyżek – zarówno cen mieszkań, które w wielu lokalizacjach osiągnęły rekordowe poziomy, jak i kosztów wykonawstwa budowlanego oraz cen gruntów pod nowe inwestycje mieszkaniowe. W 2019 r. tempo podwyżek będzie jednak mniej dynamiczne, prognozują autorzy raportu EVALUER INDEX 2019.
 • Blisko 8700 zł wynosi średnia cena ofertowa mieszkania na rynku wtórnym w Krakowie. To o prawie 11 proc. więcej niż przed rokiem i ponad 28 proc. więcej niż jeszcze w styczniu 2016 roku. Statystyczna kawalerka pod Wawelem jest obecnie wyceniana przez oferentów na 290000 zł.
 • Hongkong
  Rynek nieruchomości należy w Hongkongu do jednych z najdroższych na świecie. Ceny są znacznie wyższe niż w Londynie, a wiele bloków powstaje bezpośrednio na ziemiach utworzonych przez zasypywanie części nabrzeża.
 • mieszkanie
  Długookresowy i wyraźny wzrost cen mieszkań zawsze jest czynnikiem zachęcającym do odsprzedaży "M" wcześniej kupionego w celach typowo inwestycyjnych. Można sądzić, że pod wpływem doniesień z rynku mieszkaniowego, spora część inwestorów obecnie bierze pod uwagę sprzedaż lokalu. Właśnie dlatego eksperci portalu RynekPierwotny.pl postanowili sprawdzić, ile w przypadku odsprzedaży typowego mieszkania mogłaby zarobić osoba, która kupiła taki lokal dwa lata wcześniej.
 • osiedle
  To, jak mieszkamy i czego poszukujemy na rynku nieruchomości, zmienia się z czasem. Choć w Polsce wciąż popularne jest kupowanie mieszkania na własność, zdecydowanie częściej zdarza się nam przekładać bieżącą sytuację ponad przyszłe potrzeby.
 • osiedle
  7 lat 7 miesięcy i 2 dni – przeciętnie tyle czasu trzeba pracować za średnią krajową, aby zarobić na 50-metrowe mieszkanie w dużym mieście. Problem w tym, że większość osób zarabia mniej niż średnia. Uwzględniając dane o faktycznych dochodach polskich rodzin otrzymamy szokujący wynik.
 • osiedle
  Ceny, które osiągają mieszkania na lokalnym rynku w dużej mierze zależą od wielkości samego miasta oraz dynamiki jego rozwoju gospodarczego. Przekłada się to bowiem na możliwość znalezienia pracy i dalszego rozwoju kariery zawodowej w przyszłości. A to właśnie te czynniki decydują o tym, czy zwłaszcza młodzi ludzie chcą się osiedlać, kupować mieszkania i planować swoją przyszłość w danej miejscowości.
 • mieszkanie
  Zgodnie z najnowszą tendencją Polacy kupują małe mieszkania. Czy zamiast wydawać na ratę kredytu, wolą wydawać na przyjemności? W studiu "Dzień Dobry TVN" agent nieruchomości Aneta Sobolewska i psycholog Andrzej Tucholski opowiedzieli o tendencjach Polaków na rynku nieruchomości.