• Przelot nad kanałem La Manche
  Franky Zapata, nazywany "latającym człowiekiem", przeleciał w niedzielę rano nad kanałem La Manche na flyboardzie. Próba podjęta przez niego 25 lipca zakończyła się fiaskiem - śmiałek spadł do morza podczas próby zatankowania. - Nie ja będę oceniał, czy to historyczne wydarzenie, nie to jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, co zostaje w naszych sercach - mówił w rozmowie z dziennikarzami.
 • Calais
  W tym miesiącu rozpoczną się w Calais na północy Francji prace nad budową wysokiego na 4 metry muru z betonu, który ma uniemożliwić migrantom przedostawanie się na ciężarówki jadące do Wielkiej Brytanii. Zasieki z drutu kolczastego okazały się niewystarczające,
 • Ludzie
  Dyrekcja Eurotunelu - łączącego Francję z Wielką Brytanią - ogłosiła, że znacznie spadła liczba nielegalnych imigrantów, szturmujących teren terminalu po francuskiej stronie Kanału La Manche. Pod koniec lipca było ich co noc ponad 2 tysiące, obecnie jest to najwyżej 150.
 • Myśliwce na niebie
  Brytyjskie samoloty i okręty musiały przerwać udział w manewrach NATO, aby eskortować niezapowiadanych rosyjskich gości. Jak podało brytyjskie ministerstwo obrony, myśliwce RAF przechwyciły rosyjskie bombowce nad morzem Północnym, a Marynarka Królewska rosyjski niszczyciel nad Kanale La Manche.
 • Radar
  Alarmowy start brytyjskich myśliwców. Samoloty typu "Typhoon" poderwały się, aby przechwycić rosyjskie maszyny wojskowe, które zbliżyły się niebezpiecznie do przestrzeni powietrznej Wielkiej Brytanii.
 • Okręt
  Trzy rosyjskie okręty wpłynęły do kanału La Manche. Obserwuje je brytyjski okręt "Argyll". Brytyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że rosyjskie jednostki do niszczyciel "Siewieromorsk" oraz tankowiec i okręt wsparcia. Wracają z Morza Śródziemnego. Nie zauważono, aby jednostki prowadziły jakiekolwiek ćwiczenia.
 • Jetman
  To prawdziwy pasjonat. Od czasu kiedy z silnikiem odrzutowym na plecach przeleciał nad kanałem La Manche elektryzuje świat kolejnymi niezwykłymi wyczynami. Tym razem Yves Rossy przeleciał nad Alpami w towarzystwie dwóch odrzutowców.
 • Niemieckie koleje pokonały francuskie w prestiżowej bitwie
  To jedna z bardziej dotkliwych prestiżowych porażek Francji w ostatnich latach - niemiecka kolej zacznie za dwa lata przewozić pasażerów tunelem pod kanałem La Manche.