• dzik
    "Zwiększona ruchliwość dzików w okresie intensywnych polowań może przyczynić się do częstszych kontaktów między watahami i wzrostu ryzyka rozprzestrzeniania się ASF. A trzeba wiedzieć, że dziki mogą pokonywać duże odległości - pozbawione dotychczasowych areałów przemieszczają się na kilkanaście kilometrów, nawet do 100 km" - mówi w rozmowie z dziennik.pl dr Robert Maślak z Instytutu Biologii Środowiskowej Uniwersytetu Wrocławskiego. "W 2014 roku opisano przypadek pokonania przez lochę z młodymi dystansu blisko 500 km". 
  • Minister środowiska Jan Szyszko
    Minister środowiska Jan Szyszko zatwierdził zwiększenie wycinki drzew w nadleśnictwie Białowieża. Jak tłumaczył, chodzi o ratowanie Puszczy Białowieskiej m.in. przed kornikiem drukarzem. Nie zgadzają się z nim ekolodzy i mówią, że to "czarny dzień" dla polskiej przyrody.
  • Grzyb w lesie
    Dziennikarze "Faktu" alarmują, że to mogą być ostatnie chwile, kiedy Polacy swobodnie wybiorą się do lasu na grzyby, jagody, czy choćby zwykły spacer. Dlaczego? Bo rząd szykuje się do sprzedaży Lasów Państwowych.