• Konferencja Porozumienia Zielonogórskiego
  Zakończyły się negocjacje lekarzy z resortem zdrowia. Trwały prawie 15 godzin. Rano konferencje w tej sprawie zorganizowali zarówno lekarze, jak i minister zdrowia. I znów pojawił się problem.
 • Bartosz Arłukowicz
  Uchyliłem drzwi do spotkania przedstawicieli Porozumienia Zielonogórskiego z ministrem Bartoszem Arłukowiczem - powiedział IAR w Szczecinie Józef Zych, poseł PSL i przewodniczący lubuskiego zespołu parlamentarnego.
 • Bartosz Arłukowicz
  Mści się brak solidarności a obie strony chcą postawić na swoim. Tak doradca prezydenta Henryk Wujec ocenia konflikt na linii Ministerstwo Zdrowia - lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego. Dziś kolejny dzień, w którym część przychodni w kraju jest zamkniętych. To protest lekarzy przeciwko wprowadzonemu przez resort zdrowia pakietowi onkologicznemu i kolejkowemu.
 • Jacek Krajewski, lider Porozumienia Zielonogórskiego
  Zamiast dalszych negocjacji, groźby i zastraszanie lekarzy. Porozumienie Zielonogórskie twierdzi, że to Bartosz Arłukowicz zerwał negocjacje w sprawie finansowania podstawowej opieki zdrowotnej. Przedstawiciele lekarzy deklarują jednak, że chcą kontynuowania rozmów z Ministerstwem Zdrowia. Oczekują także powołania mediatora, którym - jak mówią - mogłaby zostać premier Ewa Kopacz.
 • Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz
  82 procent lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej ma umowy na ten rok. Wśród przychodni ten odsetek wynosi 75 procent. Dane te podał minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.
 • Pacjent przed zamkniętą przychodnią lekarską
  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zajął się sprawą zamkniętych gabinetów części lekarzy rodzinnych. Prezes UOKiK już analizuje działania Porozumienia Zielonogórskiego - dowiedział się IAR.
 • Rzecznik Praw Pacjenta, Krystyna Kozłowska
  Prawa pacjenta powinny być przestrzegane we wszystkich przychodniach, nie tylko tych, które podpisały umowy z NFZ - mówi rzecznik praw pacjenta Krystyna Kozłowska.
 • Jacek Krajewski i Marek Twardowski z Porozumienia Zielonogórskiego
  Lekarze zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim tłumaczą, dlaczego nie chcą podpisywać kontraktów. Główny ich argument to zbyt małe pieniądze na badania pacjentów. Ich zdaniem, to efekt między innym wprowadzanego od roku pakietu onkologicznego, który, według Ministerstwa Zdrowia, ma pomóc chorym na raka.
 • Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz
  Od 2 stycznia nawet 40 proc. przychodni może być zamkniętych. W poniedziałek w resorcie zdrowia trwała ostatnia tura negocjacji z przedstawicielami lekarzy. Bez efektów. Do porozumienia nie doszło.
 • Bartosz Arłukowicz
  Na początku stycznia cześć przychodni będzie zamknięta. Blisko 50 proc. lekarzy rodzinnych grozi, że nie będzie przyjmować pacjentów. Powód? Lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego nie porozumieli się z ministrem zdrowia. Chcieli w zamian za nowe obowiązki, którymi zostaną obciążeni od stycznia, otrzymać blisko 2 mld złotych. Ministerstwo zaoferowało im 1,1 mld zł.