• Farmaceutka w aptece
  Rząd wprowadza ograniczenia w legalnym wywozie za granicę drogich produktów znanych koncernów, ale ich tańsze zamienniki będzie można eksportować swobodnie. Efekt: pacjenci zostaną skazani na kosztowne oryginały.
 • Protest lekarzy zawieszony
  Protest został zawieszony, ale nadal liczymy na rozmowy z prezes NFZ Agnieszką Pachciarz w sprawie zmian w umowie uprawniającej do wypisywania recept refundowanych - zapowiedział prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz.
 • Ruszył protest lekarzy
  Od dziś lepiej nie chorować. Lekarze rozpoczęli kolejny receptowy protest. Nie zgadzają się na odpowiedzialność za źle wypełnione recepty. Dlatego pacjenci od dziś nie będę mogli kupić leków ze zniżką refundacyjną.
 • Lekarz wypisujący receptę
  Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy chce, aby Rzecznik Praw Pacjenta przyjrzał się zapisom w projekcie umowy upoważniającej do wypisywania recept refundowanych. Zdaniem lekarzy, są one "bezprawne i niesprawiedliwe".
 • Będzie kolejny protest lekarzy. Decyzja zapadła
  Jeszcze nie zdążyliśmy zapomnieć o poprzednim zamieszaniu, a lekarze już szykują kolejny protest. Naczelna Rada Lekarska zdecydowała, że medycy nie będą wypisywać recept na leki refundowane. To skończy się chaosem.
 • OZZL: Trudności pacjentów z refundacją leków nie wynikały z protestu
  Trudności pacjentów w dostępie do leków refundowanych nie wynikały z protestu lekarzy - oświadczył OZZL, odnosząc się do działań podjętych przez rzecznik praw pacjenta. Rzecznik wszczęła postępowanie związane z naruszeniem praw pacjentów.
 • Lekarze odetchnęli z ulgą
  Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy refundacyjnej. Głównym założeniem projektu jest uchylenie zapisów przewidujących kary dla lekarzy, którzy niewłaściwie wypisują recepty.
 • Rzecznik Praw Pacjenta grozi lekarzom karami
  Rzecznik praw pacjenta Barbara Kozłowska poinformowała, że właśnie rozpoczyna postępowanie wyjaśniające wobec 91 placówek medycznych. Dotyczy ono sygnałów związanych z protestem pieczątkowym lekarzy.
 • Dominika Sikora
  Po zamieszaniu wokół refundacji leków wczoraj na dywaniku u premiera wylądowali Bartosz Arłukowicz, minister zdrowia, oraz Jacek Paszkiewicz, prezes NFZ. Jak dowiedział się „DGP”, rozmawiali o ewentualnych zmianach w spornych przepisach.
 • Sikora: FUrzędnicy nie muszą być fajni, ale skuteczni
  Rzecznik praw pacjenta włącza się w spór w sprawie refundacji leków. Tyle że czyni to za późno. Robi to w momencie, kiedy chaos informacyjny osiąga apogeum.