• szpital
  Opinie biegłych w sprawach o błędy medyczne bywają nierzetelne, nawet nieprawdziwe. Często na pacjentów przerzuca się winę za to, co się stało. W takim sporze trzeba być gotowym na wszystko. O sądowych walkach pacjentów opowiada Agacie Szczepańskiej Jolanta Budzowska, radca prawny i partner w kancelarii Budzowska Fiutowski i Partnerzy Radcowie Prawni (BFP). Od lat zajmuje się sprawami cywilnymi w zakresie problematyki praw pacjenta i dochodzenia roszczeń odszkodowawczych z tytułu błędów medycznych. Nazywana „postrachem polskich szpitali”. W 2018 r. wyróżniona Złotym Paragrafem, nagrodą „Dziennika Gazety Prawnej” za „bezkompromisową walkę o prawa ofiar błędów medycznych”
 • Urodziny seniora
  Diagnostyka choroby Alzheimera w Polsce kuleje. Lekarze skarżą się, że przez "papierologię", nie mają czasu na dokładne badanie pacjentów. Sami też możemy zauważyć,  że nasi bliscy mają symptomy otępienia i choroby Alzheimera.
 • Wyjazdowe posiedzenie komisji zdrowia
  W Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, gdzie ponad 20 lekarzy rezydentów kolejny dzień prowadzi protest głodowy, rozpoczęło się w piątek wyjazdowe posiedzenie sejmowej komisji zdrowia. Rezydenci zastrzegli, że wezmą w nim udział tylko jako obserwatorzy.
 • Lekarze rezydenci w Sejmie
  Gazeta oburza się na politykę płacową rządu.
 • Paweł Kukiz
  "Mało brakowało, a zajechałbym się jak świętej pamięci Wodecki" - mówi Paweł Kukiz w RMF FM. Jak dodaje, do szpitala trafił "w momencie, kiedy to był już ostatni dzwonek". Polityk pytany, czy Kukiz'15 chce być partią prezydencką, powiedział, że Kukiz'15 nie jest partią polityczną, ale - jak zastrzegł - "być może będziemy zmuszeni, by założyć partię".
 • Szpital
  Każdego, kto zasiada na stanowisku szefa resortu zdrowia, dopada syndrom oblężonej twierdzy. Nawet ci otwarci zaczynają być nieufni, część ulega czarowi polityki. I wpadają w pułapkę działania zgodnego z ideologią, a wbrew zdrowemu rozsądkowi. U siebie ministrowie niemocy nie widzą, ale diagnozują ją u kolegów po fachu.
 • Papierosy "Chesterfield", rok 1950
  Lekarze zachwalający palenie, dzieci podsuwające rodzicom papierosy, "naukowe" dowody na to, że jedna marka jest zdrowsza niż pozostałe, papierosy jako środek odchudzający - producenci wyrobów tytoniowych kilkadziesiąt lat temu chętnie stosowali w reklamach chwyty poniżej pasa. Amerykańska uczelnia Stanford Medical School prowadzi badania nad wpływem reklam papierosów na konsumentów. W ramach tego projektu zgromadziła pokaźny "materiał dowodowy". Oto najbardziej bezczelne reklamy.
 • Protest pielęgniarek przed Kacelarią Premiera we wrześniu 2015 roku
  Nie chodzi wyłącznie o pieniądze. Pielęgniarki kończą 5-letnie studia, jednak lekarze cały czas widzą w nich tylko osoby mające usługiwać i im, i pacjentom - przyznaje w rozmowie z Klarą Klinger Wojciech Szendzikowski, specjalista chorób wewnętrznych, lekarz izby przyjęć szpitala klinicznego w Łodzi.
 • Apteka
  Apteka nie będzie już zwykłym sklepem z lekami, lecz punktem konsultacyjnym. Aptekarz zaś kimś w rodzaju lekarza od drobnych przypadków.
 • Imigranci w Grecji
  Dramatyczny jest stan służby zdrowia na greckiej wyspie Lesbos, gdzie trafia najwięcej migrantów. Stratis Pawlos - prezes lokalnych lekarzy szpitalnych twierdzi, że fatalnie było już przed przybyciem uchodźców, ale teraz tamtejszy system ochrony zdrowia jest bliski załamania.