• Marcin Lewandowski
  Polska zdobyła pięć medali w 17. halowych lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Birmingham (1-4 marca) i uplasowała się na trzecim miejscu w tabeli końcowej. W klasyfikacji punktowej reprtezentacja Polski uplasowała się na czwartej pozycji.
 • Anita Włodarczyk i Krzysztof Kaliszewski
  "Chciałbym, by doszło do kompromisu między PZLA, a mistrzynią olimpijską w rzucie młotem Anitą Włodarczyk i jej trenerem Krzysztofem Kaliszewskim. Już dość tego konfliktu" - powiedział PAP sekretarz generalny związku Paweł Olszański. W środę planowane są mediacje w ministerstwie.
 • Flaga olimpijska i flaga Rosji
  Rosyjski Komitet Olimpijski (RKOl) odwołał się do Trybunału Arbitrażowego d/s. Sportu w Lozannie (CAS) przeciwko decyzji IAAF o wykluczeniu rosyjskich lekkoatletów ze startu w igrzyskach w Rio de Janeiro - poinformował rzecznik RKOl Konstanty Wybornow.
 • Etiopscy lekkoatleci wyrazili skruchę i nie będą ukarani
  Etiopska Federacja Lekkoatletyczna zniosła karę zawieszenia dla 35 sportowców, w tym medalistów olimpijskich w biegach na 5000 i 10 000 m Kenenisy Bekelego oraz Tiruneshy Dibaby. Sportowcy przeprosili za odmowę uczestnictwa w obozie szkoleniowym.
 • Lekkoatleci pobili się na bieżni
  Tego jeszcze nie było. Podczas mitingu Diamentowej Ligi w Monaco. Dwaj lekkoatleci - Mehdi Baala oraz Mahiedine Mekhissi-Benabbad - pobili się na bieżni. O co poszło? Podobno jeden chciał pocieszyć drugiego po nieudanym biegu. Jednak ten gest nie został właściwie odebrany i się zaczęło...
 • Lekkoatleci opuszczają Madison Square Garden
  Mityng lekkoatletyczny Millrose Games nie będzie już organizowany w słynnej hali Madison Square Garden, w której odbywał się od 1914 roku. W styczniu zawodnicy spotkają się w innej sali w Nowym Jorku, mniejszej, ale nowocześniejszej Armory Center.