• Na nowej liście refundacyjnej brak leków inkretynowych
  Nowe leki na cukrzycę typu 2, tzw. inkretynowe, stanowią istotny postęp w jej terapii. Ich zaletą jest m.in. to, że nie wywołują niedocukrzeń, szczególnie groźnych dla mózgu pacjentów. Polskim diabetykom nie są one jednak refundowane - przypominają eksperci.
 • brakuje Onglyzy na nowej liście refundacyjnej
  Na nowej liście refundacyjnej Ministerstwa Zdrowia, która zacznie obowiązywać od 1 lipca, brakuje Onglyzy (saksagliptyny), najczęściej stosowanego leku na cukrzycę z grupy inkretyn, niezbędnego dla chorych na cukrzycę typu 2 - alarmuje "Nasz Dziennik".
 • Kupujemy mniej leków na receptę
  Sprzedaż leków i innych produktów farmaceutycznych w aptekach spadła po 23 tygodniach tego roku o ponad 9 proc., jej wartość wyniosła około 11,9 mld złotych - wynika z danych IMS Health.
 • Glargina nie zwiększa ryzyka raka u pacjentów z cukrzycą
  Długo działający analog insuliny, glargina, nie zwiększa ryzyka raka u pacjentów z cukrzycą - wynika z kilku dużych badań naukowych.
 • Na nowej liście refundacyjnej nieobecne są analogi długo działające
  Na nowej liście leków refundowanych, która zaczęła obowiązywać od 1 marca, ciągle brak nowoczesnych leków dla chorych na cukrzycę, w tym długo działających analogów insuliny oraz leków inkretynowych - komentują diabetolodzy oraz chorzy na cukrzycę.