• Pionki szachowe
  Jeśli zgromadziłem wystarczająco dużą wiedzę na temat polityka, poznałem jego słabości i upodobania, to były nikłe szanse, by mi odmówił. I nigdy się nie pomyliłem. W taki sposób lobbyści pogrywają z politykami.
 • Kreml w Moskwie
  Amerykańska polityka jawności działań lobbingowych pozwala ocenić skalę aktywności Rosjan, którzy płacą miliony dolarów m.in. na walkę z sankcjami. Nie żałują grosza zarówno koncerny państwowe, jak i firmy prywatne.
 • Andrzej Duda
  Tomasz Nałęcz w Radiu ZET powołał aferę w sprawie SKOK z aferą Rywina i wezwał Andrzeja Dudę, aby wyjaśnił swoją rolę w przygotowaniu wniosku do Trybunału Konstytucyjnego ws. ustawy wprowadzającej nadzór bankowy nad SKOK. – "Bardzo niepokojące jest, że Duda milczy i tych wyjaśnień nie składa" – mówił doradca Bronisława Komorowskiego.
 • Autostrada
  Rząd ma do wydania fortunę na budowę dróg. Samorządy walczą teraz, by przekonać resort infrastruktury do swoich pomysłów na rozbudowę sieci dróg. Które odcinki mają największe szanse na powstanie?
 • Sejm
  Pracownicy administracji rządowej przestali liczyć na wsparcie związków zawodowych. Sami zgłosili się do Sejmu, by wziąć udział w pracach nad ustawą budżetową i odmrożeniem ich płac.
 • Leonid Swiridow na Facebooku
  Nikt mu nie kazał porzucać pracy dziennikarskiej, nikt nie sugerował wyjazdu z Polski ani nie oskarżył go o działalność na rzecz obcych służb specjalnych, a całe zamieszanie jest dla niego niezrozumiałe - tak Leonid Swiridonow, rosyjski dziennikarz na wniosek ABW pozbawiony akredytacji przy polskim MSZ, odpowiadał w "Kontrwywiadzie RMF FM" na pytania o przyczyny tej sytuacji. Przyznał, że ofertę pracy dla specsłużb dostał, ale nie od Rosjan.
 • Bartosz Arłukowicz
  "Na dziś nie widzę powodów, aby wiceminister zdrowia Sławomir Neumann składał dymisję" - powiedział w piątek minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Głos zabrał podczas specjalnie zwołanego posiedzenia sejmowej komisji zdrowia.
 • Donald Tusk
  Do końca tygodnia ma zapaść decyzja premiera w sprawie wiceministra zdrowia Sławomira Neumanna. "Wprost" podał, że Neumann, jeden z zaufanych ludzi Donalda Tuska, miał "w skandaliczny sposób wspierać interesy prywatnej kliniki, która oszukuje pacjentów".
 • Gen. Waldemar Skrzypczak
  W efekcie wojny pomiędzy resortem obrony a kontrwywiadem wojskowym kluczowe decyzje ulegają opóźnieniu, a pełniący obowiązki szefa SKW nie ma nawet zastępców. Tylko polityków koalicji ta sytuacja wcale nie niepokoi
 • Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak
  Niezręczność - tak szef MON Tomasz Siemoniak komentuje doniesienia "Gazety Wyborczej" na temat generała Waldemara Skrzypczaka. Dziennik opublikował list, jaki generał napisał do ministerstwa obrony Izraela.