• Bruksela
  W Brukseli aż huczy.  Jeden z największych koncernów tytoniowych rozpracowywał eurodeputowanych. Zaczęło się od stworzenia - na własny użytek - elektronicznej kartoteki europosłów, z opisami stopnia "przydatności" każdego z nich dla interesów firmy.
 • Pikieta przeciwko ubojowi rytualnemu
  Zbankrutuje 80 ubojni, 17 czy 30? Bez pracy zostaną cztery tysiące ludzi, dwa, a może pięć? Czym dłużej sprawdzam, ile firm straci na zakazie uboju, tym skala tego biznesu maleje
 • Gen. Waldemar Skrzypczak
  Kontrwywiad wojskowy złożył doniesienie do prokuratury przeciwko wiceszefowi MON, generałowi Waldemarowi Skrzypczakowi - ustaliła "Rzeczpospolita".
 • Siedziba Gazpromu
  Prawnicy spółki założonej przez Gazprom i PGNiG próbowali skłonić Senat do przyjęcia poprawki, która wyeliminowałaby polską firmę z zarządzania gazociągiem jamalskim. Na szczęście politycy pokrzyżowali plany rosyjskiej firmy i kontrowersyjny zapis nie przeszedł.
 • Aleksander Kwaśniewski
  Aleksander Kwaśniewski podtrzymuje, że nie był pod wpływem alkoholu po jednym ze spotkań Europy Plus. Wyjaśnia, że czuł się zmęczony po wielu dniach rozmów na lewicy. Były prezydent uważa, że jest stosowany wobec niego czarny PR i sugeruje, że stosował go także wobec niego... premier Tusk.
 • Aleksander Kwaśniewski
  Aleksander Kwaśniewski wydał pisemne oświadczenie, ale z mediami rozmawiać na razie nie chce. Chodzi o zarzuty dotyczące lobbowania na rzecz sprzedaży Rosjanom tarnowskich Azotów. Były prezydent odrzucił je rano w oświadczeniu dla prasy. Natomiast proszony o komentarz przez polskich dziennikarzy w Brukseli, odmówił.
 • Marek Siwiec, Aleksander Kwaśniewski i Janusz Palikot
  Aleksander Kwaśniewski zaprzecza, by lobbował na rzecz sprzedaży Rosjanom tarnowskich Azotów. Jednocześnie przyznaje, że informację o zainteresowaniu ze strony firmy Acron polską firmą, przekazał doradcy premiera Janowi Krzysztofowi Bieleckiemu, a później samemu premierowi.
 • Politycy są zaskoczeni informacją, że były prezydent Aleksander Kwaśniewski lobbował na rzecz rosyjskiego koncernu. Jak napisał "Newsweek", Kwaśniewski prowadził rozmowy w sprawie zakupu przez rosyjski Acron polskiej Grupy Azoty.
 • Lech Wałęsa włożył kij w mrowisko, a Joanna Szczepkowska wydaje się kontynuować temat. Aktorka w "Kropce nad i" apelowała o skończenie z przymykaniem oczu na "dyktat gejów" w środowisku teatralnym. "Nie możemy zasłaniać się strachem przed posądzeniem o homofobię" - mówiła aktorka.
 • Jarosław Gowin
  Jarosław Gowin zdradza, która grupa najlepiej wykorzystuje swoje możliwości lobbingowe w Sejmie. W wywiadzie dla "Liberte!" sugeruje, że przy pracach nad ustawą deregulacyjną przewodnicy turystyczni dotarli do klubu PiS i skutecznie wylobbowali korzystne dla siebie stanowisk tej partii. I nie tylko.