• Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa ws. Nowickiej
  Prokuratura rejonowa odmówiła wszczęcia śledztwa po zawiadomieniu Fundacji Pro o podejrzeniu popełnienia przez wicemarszałek Sejmu Wandę Nowicką przestępstwa nielegalnego lobbingu i płatnej protekcji - poinformowała w środę PAP stołeczna prokuratura okręgowa.
 • Kijów
  Pięciu polskich polityków znalazło się na opublikowanej liście TOP 10 lobbystów Ukrainy na świecie, którą sporządził kijowski Instytut Polityki Światowej na podstawie opinii 50 ekspertów ukraińskich i zagranicznych.
 • Barack Obama
  Mimo obietnic, że nie będzie przyjmował funduszy na swoje kampanie wyborcze od lobbystów, prezydent USA Barack Obama korzysta z usług swych wpływowych zwolenników związanych z lobbingiem - podał w piątek "New York Times".
 • Szwedzcy posłowie przepisują propozycje ustaw m.in. z internetu
  Aż 156 z 349 członków szwedzkiego parlamentu Riksdagu przedkładając propozycje zmian w prawie skopiowało cudze teksty, często z internetu, lub skorzystało z opinii lobbystów - wynika z raportu opublikowanego w czwartek w "Dagens Nyheter".
 • Lobbysta próbował wnieść do Sejmu sadzonki konopi indyjskich.
  Zarejestrowany w Sejmie jako lobbysta Tomasz Obara chciał w poniedziałek wnieść do Sejmu m.in. doniczkę z sadzonką konopi indyjskiej. Straż Marszałkowska zatrzymała o w drzwiach i wezwała policję. Lobbysta wylądował na komisariacie.