• Matka z dzieckiem i skarbonką
  31 października w wielu krajach świata, także w Polsce, obchodzimy Światowy Dzień Oszczędzania. W ramach Programu Tydzień dla Oszczędzania zaprezentowano wyniki IX edycji badań "Postawy Polaków wobec finansów". Wynika z nich, że oszczędzanie wciąż jest dla Polaków sporym wyzwaniem.
 • Pieniądze
  Choć sytuacja na rynku bankowym nie jest najlepsza, to nadal można znaleźć depozyty oprocentowane 4-proc. w skali roku. Nadal wyższe oprocentowanie otrzymamy, lokując pieniądze na miesięcznej lokacie, tu możemy liczyć na 4 proc., niż na rocznej, tu możemy liczyć tylko na 2,57 proc. Gdzie zatem ulokować 5 000 zł, żeby zarobić najwięcej? Odpowiedź znajduje się w marcowym rankingu lokat terminowych TotalMoney.pl.
 • Urzędniczka podpisuje dokument
  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył ponad 3 miliony 300 tysięcy złotych kary na Alior Bank. Powodem jest sposób, w jaki zostali potraktowani klienci, którzy posiadali lokaty terminowe w walucie obcej.
 • Niezadowolenie związane z niższymi od przewidywanych zyskami z inwestycji na rynkach finansowych coraz częściej skłania inwestorów do twórczego poszukiwania nowych rozwiązań. Ta finansowa potrzeba spowodowała, iż wielu inwestorów zaczęło śmiało zerkać w stronę tzw. inwestycji alternatywnych, które często mogą być szansą wyższych i czasem nawet mniej ryzykownych sposób pomnażania kapitału. Źródła te przyjmują czasem postać na pozór bardzo egzotyczną. Przyjrzyjmy się jednej z nich – condo, czyli inwestycji w jednorodzinny, luksusowy apartament. Czy tego typu inwestycja może konkurować z tradycyjną lokatą bankową?
 • Złoto i monety
  Jakiego zysku możemy spodziewać się zakładając trzymiesięczną lokatę na 100 000 zł? Który bank zaoferuje najlepsze warunki jej prowadzenia? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w rankingu lokat terminowych dla zamożnych klientów, do zapoznania z którym zapraszamy.
 • pieniądze monety kasa
  Jak wynika z badań Fundacji Kronenberga, Polacy lepiej sobie radzą z oszczędzaniem na cele krótko i średnioterminowe. Łatwiej nam odłożyć pieniądze na wyjazd wakacyjny, remont czy zakup samochodu niż bardziej złożone cele takie jak edukacja dzieci czy emerytura. W realizacji bardziej skomplikowanych celów pomóc może długoterminowa lokata bankowa. W jaki sposób?
 • W lutowym rankingu lokat terminowych TotalMoney.pl znalazło się kilka przyjemnie zaskakujących niespodzianek. Przyjemnie zaskakujących dla osób zainteresowanych oszczędzaniem na lokatach. Bo jak inaczej nazwać wzrost oprocentowania części porównywanych w nim lokat?
 • Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym w 2014 roku rankingiem lokat terminowych. Przyniósł on nieco zmian – zaliczyć do nich trzeba choćby podwyżkę oprocentowania lokat terminowych FM Banku.
 • Pieniądze
  Rynek lokat terminowych zapadł w listopadowe odrętwienie. Na lokacie 1-miesięcznej zarobimy maksymalnie niecałe 16 zł, a na półrocznej - 81 zł. To jednak lepszy zysk od tego, na jaki moglibyśmy liczyć trzymając pieniądze w domu lub na koncie osobistym.
 • Wybór narzędzia inwestycyjnego powinien być uzależniony od preferencji i indywidualnego podejścia samego inwestującego. Właściwa decyzja uchroni nas przed dotkliwymi nieporozumieniami, stresogennymi sytuacjami, a w skrajnych przypadkach także przed utratą kapitału. Dla kogo więc dobrym rozwiązaniem będzie lokata długoterminowa?