• gen. Tomasz Drewniak
  Do końca roku mieliśmy mieć Black Hawki. Mija kolejny rok, a śmigłowców nie ma. Mówię o sytuacji z września 1939 roku, kiedy polscy żołnierze pytali "gdzie mamy karabiny przeciwpancerne, gdzie mamy różne rzeczy, o których się mówiło". Dzisiaj też się o tym mówi i tego nie ma – zastanawia się gen. Tomasz Drewniak, były inspektor sił powietrznych, komentując stan polskiego lotnictwa.
 • PZL-Świdnik
  Jeśli przetarg na wielozadaniowe śmigłowce dla polskiej armii zostałby powtórzony, PZL-Świdnik ponownie zaoferuje AW149 - mówi prezes i dyrektor zarządzający PZL-Świdnik Krzysztof Krystowski. Jak podkreśla, przyznanie kontraktu tej firmie dałoby 5800 nowych miejsc pracy w regionie.
 • List intencyjny ws. współpracy Boeinga z Polską Grupą Zbrojeniową
  Przedstawiciele światowego koncernu Boeing i Polskiej Grupy Zbrojeniowej podpisali w piątek w Bydgoszczy list intencyjny o nawiązaniu wzajemnej współpracy. Program partnerstwa przemysłowego ma się opierać m.in. na transferze technologii i know-how.
 • major Katarzyna Arabska
  W szeregach czterech służb MSWiA służy około 20 tys. kobiet-funkcjonariuszek. Najwięcej, bo aż 15 227 kobiet służy w policji. Policjantki stanową 18 proc. wszystkich funkcjonariuszy tej formacji. W porównaniu do 2014 roku liczba funkcjonariuszek policji w 2015 roku wzrosła o 243. W zeszłym roku do pracy w tej formacji przyjęto 501 funkcjonariuszek.
 • VTOL X-Plane
  DARPA pochwaliła się swoim nowym i jak zawsze niesamowitym projektem. Najnowszy bezzałogowiec określany na razie jako VTOL X-Plane nie będzie potrzebował pasów startowych, a jego maksymalna prędkość przelotowa wyniesie 550-750 km/h.
 • X-47B
  Do niedawna X-47B znany był jako nowoczesna, bezzałogowa i niewidzialna maszyna bojowa, którą firma Northrop Geumman opracowała w celach zwiadowczo- uderzeniowych. Przecieki z Pentagonu wskazują jednak, że jego przeznaczenie będzie całkiem inne… Rewolucyjny amerykański dron skończy jako tankowiec!
 • Bombowiec H-20
  Chińskie lotnictwo planuje ok. 2025 roku wprowadzić do służby bombowiec strategiczny nowej generacji, Xian H-20. Według nieoficjalnych informacji maszyna ma przypominać amerykańskiego B-2. W internecie pojawiły się już pierwsze wizualizacje samolotu. Zobacz koniecznie!
 • Lockheed F-117 Nighthawk
  Przez 7 lat istnienie tego samolotu utrzymywano w ścisłej tajemnicy. Maszynę odtajniono dopiero w 1988, publikując kilka niewyraźnych (prawdopodobnie spreparowanych) zdjęć. To wtedy USAF przyznał się do posiadania myśliwca stealth. Zobacz galerię!
 • Fairchild C-123K
  DOL (drogowy odcinek lotniskowy) to nic innego jak część drogi publicznej przystosowana do startów i lądowań samolotów wojskowych. Na końcach czteropasowej drogi startowej znajdują się poszerzenia, służące do postoju samolotów (tankowanie, ładowanie amunicji). W Polsce znajduje się 21 takich miejsc.
 • Messerschmitt Me 262
  Przez alianckich pilotów określany mianem „Turbo”, co podkreślało jego najmocniejszą stronę. Messerschmitt Me 262 był pierwszym samolotem myśliwskim o napędzie odrzutowym, który wykorzystano bojowo. Hitler nie docenił jednak atutów maszyny, a jego rozkazy zaskoczyły konstruktorów...