• Wrak samolotu Tu-154
  W czwartek poznamy skład nowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego - informuje rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz. Wśród jej zadań będzie ponowne zbadanie przyczyn katastrofy smoleńskiej.
 • "Czarna lista" przewoźników lotniczych - z kim lepiej nie latać?
  Wenezuelski przewoźnik lotniczy Conviasa, trafił na "czarną listę" linii lotniczych - ostrzegła Komisja Europejska. Samoloty tej linii nie mają prawa, ze względów bezpieczeństwa, latać na obszarze Unii Europejskiej.
 • Speckomisja już wie, co stało się z boeingiem kapitana Wrony
  Komisja, która bada przyczyny awarii boeinga 767, ma już pierwszy raport w sprawie awarii podwozia w boeingu 767, który lądował bez podwozia na Okęciu. W dokumencie tym nie ma jednak ani jednego wniosku, czy wyników badań ekspertów.
 • W czwartek wstępny raport ws. awaryjnego lądowania Boeinga
  W czwartek w internecie zostanie opublikowany wstępny raport komisji badającej przyczyny awaryjnego lądowania Boeinga 767 na warszawskim lotnisku Chopina - poinformował PAP zastępca przewodniczącego Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Maciej Lasek.
 • "Zapisy z kokpitu wskazują, że nie było presji na pilotów"
  Odczytane przez polskich ekspertów rozmowy z kokpitu Tu-154M potwierdzają, że nie było presji na pilotów; z tych zapisów uzyskaliśmy znacznie więcej, bo pierwsze wersje stenogramów nie były precyzyjne - powiedział PAP członek komisji Edward Łojek.
 • Miejsce katastrofy Tu-154 pod Smoleńskiem
  Premier Donald Tusk powiedział w piątek, że wszystko wskazuje na to, iż w czerwcu raport komisji Jerzego Millera dotyczący katastrofy smoleńskiej powinien trafić na jego biurko. Dodał, że następnie zacznie się szybka procedura tłumaczenia i przygotowania publikacji.
 • Posłowie kłócili się na Wiejskiej o rezolucję w sprawie katastrofy
  Sejmowa komisja sprawiedliwości opowiedziała się w środę przeciw projektowi rezolucji wzywającej rząd do zaprezentowani na forum międzynarodowym polskiego stanowiska w sprawie badania przyczyn katastrofy smoleńskiej.
 • Znów eksperymentują na tupolewie. Trwa trzeci lot
  Zakończył się trzeci lot testowy Tu-154M o numerze bocznym 102 - poinformowała PAP rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak. Eksperyment z udziałem członków komisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej odbył się czwartek w rejonie lotniska wojskowego w Mirosławc
 • Trudno ustalić, czy lot Tu-154 był cywilny czy wojskowy. Ale lądowanie niemal na pewno było wojskowe
  Senacka komisja obrony narodowej przesłuchała w czwartek szefa Komisji Badania Wypadków Lotniczych, Edmunda Klicha. Z jego relacji wynika, że wciąż w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem więcej jest pytań niż odpowiedzi.
 • Antoni Macierewicz
  "Istnieje wielka szansa powołania komisji międzynarodowej albo komisji śledczej senatu USA" - tak Antoni Macierewicz oceniał wyniki poprzedniej wizyty dwojga polityków PiS za oceanem. Czy tym razem jadą oni ponaglić amerykańskich polityków?