• Macierewicz już wie, co stało się w Smoleńsku: Tu-154 nie uderzył w brzozę
  Antoni Macierewicz i amerykańscy eksperci zrekonstruowali, co stało się z tupolewem. Ich zdaniem samolot nie uderzył w brzozę. SKrzydło oderwało się w "nieznanych okolicznościach" kilkadziesiąt metrów nad ziemią.
 • Złamana brzoza nieopodal lotniska w Smoleńsku
  Samolot Tu-154M nie mógł utracić skrzydła po zderzeniu z brzozą - twierdzą eksperci pracujący przy parlamentarnym zespole badającym przyczyny katastrofy smoleńskiej. W czwartek przedstawili wyliczenia i analizy dotyczące kluczowego momentu katastrofy z 10 kwietnia 2010 r.
 • Antoni Macierewicz
  Poseł Antoni Macierewicz (PiS) oświadczył, że w opublikowanym w poniedziałek protokole z prac komisji Jerzego Millera "nie ma podstawowych materiałów źródłowych", które są niezbędne do dokonania "solidnej, uczciwej analizy" wydarzeń z 10 kwietnia 2010 r.
 • Szef MSWiA Jerzy Miller
  Szef parlamentarnego zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz (PiS) zarzucił w środę ministrowi spraw wewnętrznych i administracji Jerzemu Millerowi i szefowi BOR niedopełnienie obowiązków i złamanie ustawy o BOR.
 • Tu-154 "obezwładniony" nad ziemią?
  Czwartkowa prezentacja drugiej części "białej księgi" PiS o przyczynach katastrofy smoleńskiej zawierała tezy znane od miesięcy z wystąpień Antoniego Macierewicza - powiedział PAP Piotr Abraszek z "Nowej Techniki Wojskowej".
 • Antoni Macierewicz (pierwszy z lewej) twierdzi, że raport na temat katastrofy w Smoleńsku będzie gotowy we wrześniu
  Szef zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz (PiS) zapowiedział, że "w najbliższym czasie", być może do końca tygodnia, przedstawi białą księgę w tej sprawie. Według niego na raport zespołu trzeba poczekać do początku września.
 • Antoni Macierewicz (pierwszy z lewej) opublikuje białą księgę
  Jeszcze w tym tygodniu parlamentarzyści PiS z zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej opublikują białą księgę - zdradza "Rzeczpospolitej" poseł Antoni Macierewicz. Raport odpowiedzialnością za dopuszczenie do niej obarcza rząd.
 • Macierewicz: Premier kręci
  Szef zespołu PiS, badającego katastrofę smoleńską jest wściekły na premiera. Zdaniem Antoniego Macierewicza Donald Tusk nie wywiązał się ze swej obietnicy podczas debaty sejmowej, że odpowie pisemnie na wszystkie pytania posłów.
 • Macierewicz chce ujawnienia treści noty MSZ do Rosjan
  Szef parlamentarnego zespołu ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz zaapelował we wtorek o ujawnienie treści noty, którą MSZ przesłało w ubiegłym tygodniu do Rosji ws. pomocy w śledztwie dotyczącym ubiegłorocznej tragedii.
 • Poseł PiS Antoni Macierewicz
  Szef zespołu parlamentarnego wyjaśniającego katastrofę smoleńską Antoni Macierewicz (PiS) uważa, że materiały ze śledztwa smoleńskiego, które przekazali Rosjanie, są sfałszowane. Jak dodał, zespół przygotowuje w tej sprawie wystąpienie do prokuratury.