• Sarkofag prezydenckiej pary na Wawelu
  Jarosław i Marta Kaczyńscy złożyli w sobotę rano kwiaty na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów w Katedrze na Wawelu. 18 czerwca przypada 62. rocznica urodzin braci Kaczyńskich.
 • Prezydencki jumbo jet
  Prezydent USA Barack Obama w podróżach po kraju i świecie korzysta z jednego z dwóch specjalnych samolotów Boeing VC-25A, stanowiących przeróbkę popularnego jumbo-jeta.
 • Barack Obama
  Samolot Air Force One z prezydentem USA Barackiem Obamą na pokładzie wylądował w środę bez przeszkód w stanie Connecticut na północnym wschodzie USA po nieudanej próbie lądowania w związku ze złą pogodą - poinformowała amerykańska agencja lotnictwa cywilnego.
 • Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew
  Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew skrytykował w piątek jakość produkowanych w jego kraju samolotów. Miedwiediew ocenił, że pod tym względem rosyjskie maszyny ustępują tym produkowanym na Zachodzie. "Doświadczyłem tego na własnej skórze" - powiedział.
 • Konkurencyjne obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej
  3 kwietnia - Katyń, 10 - Warszawa i Smoleńsk, 18 - Kraków - tak przedstawia się kalendarz uroczystości związanych z pierwszą rocznicą katastrofy smoleńskiej i 71. rocznicą zbrodni katyńskiej. Prezydent Bronisław Komorowski, który 3 kwietnia ma być w Katyniu, rocznicę katastrofy uczci najprawdopodobniej w stolicy.
 • Koniec ze wspólnymi lotami VIP-ów
  Zasady są surowe, m.in. prezydent i premier już nigdy nie polecą jednym samolotem. Na pokład jednej maszyny nie wsiądzie więcej niż połowa rządu. Wszystkie "zamówienia na samolot" będą przechodzić przez kancelarię premiera.
 • Prezydenci Polski i Rosji rozmawiali o raporcie MAK
  Kreml twierdzi, że numer wykręcił polski prezydent. Bronisław Komorowski rozmawiał telefonicznie z Dmitrijem Miedwiediewem. Rosja złożyła pewną propozycję, ale Bronisław Komorowski decyzję pozostawił rodzinom ofiar katastrofy Tu-154.
 • "Czas publikacji raportu MAK jest niepokojący"
  Doradca prezydenta prof. Tomasz Nałęcz uważa, że niepokojący jest krótki czas, jaki upłynął od przekazania Rosji polskich uwag do projektu raportu MAK ws. katastrofy smoleńskiej a terminem publikacji ostatecznej wersji rosyjskiego dokumentu.
 • Miedwiediew zleca śledztwo w sprawie chaosu na lotniskach
  Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew polecił prokuratorowi generalnemu Jurijowi Czajce przeprowadzenie śledztwa w sprawie chaosu, jaki zapanował na moskiewskich lotniskach - poinformował we wtorek Kreml.
 • Biją monetę z Kaczyńskim. Córka ma pretensje
  Marta Kaczyńska, córka prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej, jest zaskoczona informacją o tym, że Polska Mennica Narodowa sprzedaje pamiątkową monetę z wizerunkiem jej ojca. Nie wyklucza złożenia pozwu w tej sprawie.