• Port lotniczy
  - Podatnicy zapłacą dwa razy za Centralny Port Komunikacyjny: najpierw za jego wybudowanie, a potem za utrzymanie - mówi Jacek P. Krawczyk, przewodniczący Grupy Pracodawców Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (ciała doradczego UE), sprawozdawca licznych opinii EKES dotyczących lotnictwa, były przewodniczący Rady Nadzorczej PLL LOT.
 • Boeing 787 Dreamliner na lotnisku Kraków Balice
  Linia, która w grudniu dostała z budżetu 400 mln zł, znów poprosi państwo o pomoc. A to dlatego, że strata netto narodowej linii zdecydowanie przekroczyła 200 mln zł, a nie jak wcześniej zapowiadano – 157,1 mln zł.
 • Koniec ze wspólnymi lotami VIP-ów
  Zasady są surowe, m.in. prezydent i premier już nigdy nie polecą jednym samolotem. Na pokład jednej maszyny nie wsiądzie więcej niż połowa rządu. Wszystkie "zamówienia na samolot" będą przechodzić przez kancelarię premiera.
 • Wdowa po szefie IPN: To rząd zdradził
  Zuzanna Kurtyka, żona tragicznie zmarłego Janusza Kurtyki, prezesa IPN uważa, że jeżeli sięgalibyśmy po takie mocne słowa jak "zdrada", to ona tego określenia używałaby w stosunku do tego, co zrobił polski rząd, oddając w całości śledztwo smoleńskie Rosjanom. Dodaje też, że wyjazd Anny Fotygi i Antoniego Macierewicza do USA to dobry pomysł.
 • Rodziny ofiar katastrofy w Smoleńsku chcą znać przebieg wydarzeń 10 i 11 kwietnia.
  Część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej chce spotkania z premierem Donaldem Tuskiem, z minister zdrowia Ewą Kopacz, szefem MSWiA Jerzym Millerem, szefem kancelarii premiera Tomaszem Arabskim i przedstawicielami prokuratury. Chcą wiedzieć, co działo się 10 i 11 kwietnia.
 • Szef BOR nie ma sobie nic do zarzucenia
  Szef Biura Ochrony Rządu, gen. Marian Janicki zapewnia, że nie poda się do dymisji. Uważa także, iż BOR dobrze zabezpieczyło wizyty w Katyniu. Generał zaprzeczył zeznaniom funkcjonariuszy Biura, ujawnionych przez media, że na lotnisku w Smoleńsku ani na premiera, ani na prezydenta nie czekał żaden funkcjonariusz biura.