• PiS chce posiedzenia komisji ON w sprawie tzw. taśm Klicha
  PiS chce zwołania nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej komisji obrony narodowej ws. opublikowanych fragmentów rozmowy między b. szefem MON Bogdanem Klichem a b. polskim akredytowanym przy MAK Edmundem Klichem - poinformowali w środę posłowie PiS.
 • Rodziny ofiar katastrofy skarżą się Macierewiczowi na Kopacz
  Przedstawiciele pięciu rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej napisali list do zespołu kierowanego przez Antoniego Macierewicza. Ich zdaniem minister zdrowia kompletnie nie dopilnowała sprawy badania szczątków ofiar katastrofy tupolewa.
 • Złamana brzoza nieopodal lotniska w Smoleńsku
  Samolot Tu-154M nie mógł utracić skrzydła po zderzeniu z brzozą - twierdzą eksperci pracujący przy parlamentarnym zespole badającym przyczyny katastrofy smoleńskiej. W czwartek przedstawili wyliczenia i analizy dotyczące kluczowego momentu katastrofy z 10 kwietnia 2010 r.
 • Miejsce katastrofy Tu-154 pod Smoleńskiem
  Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna jest zdania, że raport komisji kierowanej przez szefa MSWiA zamyka sprawę katastrofy smoleńskiej. "Zapoznajmy się z raportem, a potem będziemy wyciągać wnioski" - dodał.
 • Posłowie kłócili się na Wiejskiej o rezolucję w sprawie katastrofy
  Sejmowa komisja sprawiedliwości opowiedziała się w środę przeciw projektowi rezolucji wzywającej rząd do zaprezentowani na forum międzynarodowym polskiego stanowiska w sprawie badania przyczyn katastrofy smoleńskiej.
 • Macierewicz chce ujawnienia treści noty MSZ do Rosjan
  Szef parlamentarnego zespołu ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz zaapelował we wtorek o ujawnienie treści noty, którą MSZ przesłało w ubiegłym tygodniu do Rosji ws. pomocy w śledztwie dotyczącym ubiegłorocznej tragedii.
 • Poseł PiS Antoni Macierewicz
  Szef zespołu parlamentarnego wyjaśniającego katastrofę smoleńską Antoni Macierewicz (PiS) uważa, że materiały ze śledztwa smoleńskiego, które przekazali Rosjanie, są sfałszowane. Jak dodał, zespół przygotowuje w tej sprawie wystąpienie do prokuratury.
 • Antoni Macierewicz
  Szef parlamentarnego zespołu badającego katastrofę smoleńską Antoni Macierewicz (PiS) powiedział, że wszystko wskazuje na to, iż w trakcie lotu Tu-154M do Smoleńska prowadzono negocjacje między stroną rosyjską a polską ambasadą i "zapewne MSZ" w sprawie miejsca lądowania.
 • Macierewicz: Sformułowania premiera są kłamliwe
  Antoni Macierewicz oskarża premiera. Według niego tezy szefa rządu są "nieprawdziwe i kłamliwe". Dodaje też, że to co Donald Tusk mówi o przygotowaniu wizyt to próba przerzucenia odpowiedzialności za spowodowanie katastrofy na prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
 • "Serwilistyczne podejście Polski nic nie dało"
  Rosja nie potrzebuje zdania Polski ws. ustalenia przyczyn katastrofy samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem; odpowiada za to premier Donald Tusk - tak informację o zapowiedzianej na środę publikacji raportu MAK skomentował poseł PiS Andrzej Dera.