• ABW o błędach w protokałach smoleńskich: Omyłki pisarskie
  To były omyłki pisarskie, które nie miały żadnego wpływu na treść merytoryczną - tak odniosła się ABW do informacji o błędach w protokołach powołania biegłych, którzy mieli oceniać przedmioty badane po katastrofie smoleńskiej. O sprawie napisał w piątek "Nasz Dziennik".
 • Przedłużona sekcja Wassermanna. Oto, co się stało
  Szybko nie poznamy wyników sekcji Zbigniewa Wassermana. Jak twierdzą lekarze, badania potrwają do do połowy listopada. Oto, dlaczego sekcja tak się przedłuża.
 • Wrak tupolewa na lonisku w Smoleńsku
  Z dotychczasowych ustaleń warszawskiej prokuratury okręgowej, prowadzącej śledztwo w sprawie zniszczenia dowodu osobistego należącego do wiceministra kultury Tomasza Merty, który zginął w katastrofie smoleńskiej, wynika, że mogło do tego dojść już w Polsce, w MSZ.
 • Polscy prokuratorzy skończyli oglądać wrak. "Nie było problemów"
  Polscy prokuratorzy wojskowi i biegli skończyli swą misję w Smoleńsku. Wykonali setki zdjęć dokładnie zbadali każdy element wraku i zachowanych urządzeń prezydenckiego tupolewa. Ich zdaniem Rosjanie nie robili im żadnych problemów.
 • Wyników sekcji ofiary tupolewa szybko nie poznamy
  Jak zginęła jedna z ofiar katastrofy smoleńskiej? Na odpowiedź trzeba będzie poczekać. Zdaniem wojskowych śledczych wyniki sekcji będą znane dopiero za kilka miesięcy.
 • Śledztwo ws. katastrofy: Lot do Smoleńska zbada 16 biegłych
  Zespół 16 biegłych opracuje dla Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie ekspertyzę dotyczącą stanu technicznego Tu-154M, jego pilotażu w trakcie lotu do Smoleńska i technicznego przygotowania lotu z 10 kwietnia 2010 r.
 • Miejsce katastrofy Tu-154 pod Smoleńskiem
  Do ponad stu osób zwiększyła się liczba świadków, którzy zdaniem prokuratorów muszą zostać przesłuchani w śledztwie dotyczącym organizacji lotów Tu-154M z 7 i 10 kwietnia 2010 r. - poinformowała we wtorek PAP Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.
 • Miejsce katastrofy Tu-154 pod Smoleńskiem
  Raport komisji Jerzego Millera ws. katastrofy smoleńskiej będzie jednym z najistotniejszych dowodów w prokuratorskim śledztwie w tej sprawie - mówi rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej.
 • Miejsce katastrofy Tu-154 pod Smoleńskiem
  Lekarze i prokuratorzy zgadzają się z zastrzeżeniami rodziny do dokumentów z sekcji zwłok otrzymanych od Rosjan. Dlatego w ciągu kilku najbliższych tygodni ciało posła, który zginął w katastrofie Tu-154 może zostać ekshumowane.
 • Polscy śledczy skończyli badania "czarnych skrzynek" tupolwa, ale nie wiadomo, kiedy przygotują swoją ekspertyzę
  Do Polski wrócili w piątek z Moskwy biegli, którzy dokonywali oględzin oryginalnych rejestratorów Tu-154M - poinformowała PAP Naczelna Prokuratura Wojskowa. Termin opracowania ostatecznej opinii ws. zapisów z "czarnych skrzynek" nadal nie jest jednak znany.