• Sędziowie Wojciech Małek (L) i Hubert Gąsior (P) oraz świadek, były pracownik ambasady RP w Moskwie Tomasz T. (tyłem)
  Tomasz T. z ambasady w Moskwie przyznał w sądzie, że polecił zamknąć teren katastrofy smoleńskiej dla mediów. Jak zeznał, kierował się względami etycznymi i potrzebą nieutrudniania czynności na miejscu.
 • Katrofa smoleńska, zdjęcie MAK
  To sensacyjny doknument - tak rosyjskie media oceniają raport NIK dotyczący lotów VIP. Ich zdaniem pismo jasno pokazuje, że za katastrofę odpowiadają Polacy, bo nie potrafili przygotować lotu do Smoleńska
 • Edmund Klich odwołany ze stanowiska
  Edmund Klich, dotychczasowy szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, został odwołany ze stanowiska przez ministra Sławomira Nowaka. "Myślę, że pan Edmund Klich poczuł ulgę w tej sytuacji" - powiedział Nowak.
 • Wrak Tupolewa przykryty wiatą
  Po 21 miesiącach od katastrofy smoleńskiej nad wrakiem polskiego Tu-154M zbudowano wiatę. Drewniana konstrukcja ma chronić szczątki prezydenckiego samolotu przed niekorzystnym wpływem pogody.
 • Polscy biegli podważyli raport MAK. Co działo się w kokpicie?
  Raporty MAK i Komisji Millera twierdziły, że jedną z przyczyn katastrofy była presja wywierana na pilotów przez generała Błasika. Polscy biegli odkryli jednak fakty, które rzucają nowe światło na to, co działo się w kokpicie.
 • PiS chce posiedzenia komisji ON w sprawie tzw. taśm Klicha
  PiS chce zwołania nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej komisji obrony narodowej ws. opublikowanych fragmentów rozmowy między b. szefem MON Bogdanem Klichem a b. polskim akredytowanym przy MAK Edmundem Klichem - poinformowali w środę posłowie PiS.
 • Macierewicz już wie, co stało się w Smoleńsku: Tu-154 nie uderzył w brzozę
  Antoni Macierewicz i amerykańscy eksperci zrekonstruowali, co stało się z tupolewem. Ich zdaniem samolot nie uderzył w brzozę. SKrzydło oderwało się w "nieznanych okolicznościach" kilkadziesiąt metrów nad ziemią.
 • Rodziny ofiar katastrofy skarżą się Macierewiczowi na Kopacz
  Przedstawiciele pięciu rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej napisali list do zespołu kierowanego przez Antoniego Macierewicza. Ich zdaniem minister zdrowia kompletnie nie dopilnowała sprawy badania szczątków ofiar katastrofy tupolewa.
 • ABW o błędach w protokałach smoleńskich: Omyłki pisarskie
  To były omyłki pisarskie, które nie miały żadnego wpływu na treść merytoryczną - tak odniosła się ABW do informacji o błędach w protokołach powołania biegłych, którzy mieli oceniać przedmioty badane po katastrofie smoleńskiej. O sprawie napisał w piątek "Nasz Dziennik".
 • Przedłużona sekcja Wassermanna. Oto, co się stało
  Szybko nie poznamy wyników sekcji Zbigniewa Wassermana. Jak twierdzą lekarze, badania potrwają do do połowy listopada. Oto, dlaczego sekcja tak się przedłuża.