Piloci niemieckiej Luftwaffe spędzają za mało czasu w powietrzu. Potwierdzają to rządowe dane, z których wynika, że tylko 58 procent lotników wykonało w ubiegłym roku przepisową liczbę lotów ćwiczebnych.
Nad graniczącym z Polską niemieckim krajem związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie doszło w poniedziałek do katastrofy z udziałem myśliwców Luftwaffe, Eurofighter. Według doniesień lokalnych mediów maszyny zderzyły się w powietrzu.
Poważna wpadka "Gazety Wyborczej"? Zdaniem internautów, wydarzenie z cyklu "Nieznani bohaterowie polskiej niepodległości" zilustrowano zdjęciem... strzelca bombowca hitlerowskiej Luftwaffe. Fotografia już zniknęła z materiału, a redakcja przeprasza w specjalnym oświadczeniu za błąd.
W Warszawie zaprezentowano niepublikowane do tej pory zdjęcia lotnicze miasta wykonane przez Luftwaffe
29 września 1939 roku. Wystawę unikatowych fotografii można obejrzeć w Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego.
W Warszawie zaprezentowano niepublikowane do tej pory zdjęcia lotnicze miasta wykonane przez Luftwaffe
29 września 1939 roku. Wystawę unikatowych fotografii można obejrzeć w Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego.
To jedyny taki egzemplarz w Polsce. Postrach sowieckich i alianckich samolotów, niemiecki myśliwiec Messerschmitt Bf-109G-6 kilkadziesiąt lat leżał na dnie jeziora. Gdyby nie grupa zapaleńców, zardzewiałby do szczętu...
Podczas drugiej wojny światowej Luftwaffe siała zniszczenie bombardując strategiczne cele przy pomocy nowoczesnych maszyn. Wśród odrzutowych i rakietowych superkonstrukcji niemieckich inżynierów można wyliczyć te, o których nadal wiemy niewiele, lub których życie zakończyło się na etapie testów. Zobacz galerię!
Podczas drugiej wojny światowej Luftwaffe siała zniszczenie bombardując strategiczne cele przy pomocy nowoczesnych maszyn. Wśród odrzutowych i rakietowych superkonstrukcji niemieckich inżynierów można wyliczyć te, o których nadal wiemy niewiele, lub których życie zakończyło się na etapie testów. Zobacz pierwszą odsłonę galerii!
To była największa kampania powietrzna wszech czasów. Od czasów pojawienia się lotnictwa wojskowego jeszcze nigdy taka ilość samolotów nie brała udziału w zmaganiach wojennych. Pierwsze potyczki pomiędzy Luftwaffe i RAF oraz sojusznikami zaczęły się tuż po upadku Francji. Historycy uznają jednak 8 sierpnia za właściwy początek lotniczej Bitwy o Anglię. Właśnie tego dnia lotnictwo, przede wszystkim niemieckie, wykazało się największą aktywnością. Luftwaffe zaatakowała duży konwój na Kanale La Manche. Doszło do zaciętych walk. Przeciwko niemieckim pilotom w powietrze poderwano siedem dywizjonów RAF. Nocą tego samego dnia niemieckie bombowce zaatakowały Cardiff, Hull, Liverpool, Birmingham i Filton. Piękną kartę w zmaganiach nad brytyjskim niebem zapisali też polscy lotnicy z Dywizjonu 302, 303 oraz dwóch bombowych 300 i 301.