• Niemiecki eurofighter
  Piloci niemieckiej Luftwaffe spędzają za mało czasu w powietrzu. Potwierdzają to rządowe dane, z których wynika, że tylko 58 procent lotników wykonało w ubiegłym roku przepisową liczbę lotów ćwiczebnych.
 • Radar
  Nad graniczącym z Polską niemieckim krajem związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie doszło w poniedziałek do katastrofy z udziałem myśliwców Luftwaffe, Eurofighter. Według doniesień lokalnych mediów maszyny zderzyły się w powietrzu.
 • Heinkell He-111 nad Londynem
  Poważna wpadka "Gazety Wyborczej"? Zdaniem internautów, wydarzenie z cyklu "Nieznani bohaterowie polskiej niepodległości" zilustrowano zdjęciem... strzelca bombowca hitlerowskiej Luftwaffe. Fotografia już zniknęła z materiału, a redakcja przeprasza w specjalnym oświadczeniu za błąd.
 • Warszawa na zdjęciach Luftwaffe
  W Warszawie zaprezentowano niepublikowane do tej pory zdjęcia lotnicze miasta wykonane przez Luftwaffe 29 września 1939 roku. Wystawę unikatowych fotografii można obejrzeć w Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego.
 • Warszawa na zdjęciach Luftwaffe
  W Warszawie zaprezentowano niepublikowane do tej pory zdjęcia lotnicze miasta wykonane przez Luftwaffe 29 września 1939 roku. Wystawę unikatowych fotografii można obejrzeć w Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego.
 • Messerschmitt Bf-109G-6 w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
  To jedyny taki egzemplarz w Polsce. Postrach sowieckich i alianckich samolotów, niemiecki myśliwiec Messerschmitt Bf-109G-6 kilkadziesiąt lat leżał na dnie jeziora. Gdyby nie grupa zapaleńców, zardzewiałby do szczętu...
 • Messerschmitt P.1111
  Podczas drugiej wojny światowej Luftwaffe siała zniszczenie bombardując strategiczne cele przy pomocy nowoczesnych maszyn. Wśród odrzutowych i rakietowych superkonstrukcji niemieckich inżynierów można wyliczyć te, o których nadal wiemy niewiele, lub których życie zakończyło się na etapie testów. Zobacz galerię!
 • Messerschmitt Me 163 Komet
  Podczas drugiej wojny światowej Luftwaffe siała zniszczenie bombardując strategiczne cele przy pomocy nowoczesnych maszyn. Wśród odrzutowych i rakietowych superkonstrukcji niemieckich inżynierów można wyliczyć te, o których nadal wiemy niewiele, lub których życie zakończyło się na etapie testów. Zobacz pierwszą odsłonę galerii!
 • Bitwa o Anglię
  To była największa kampania powietrzna wszech czasów. Od czasów pojawienia się lotnictwa wojskowego jeszcze nigdy taka ilość samolotów nie brała udziału w zmaganiach wojennych. Pierwsze potyczki pomiędzy Luftwaffe i RAF oraz sojusznikami zaczęły się tuż po upadku Francji. Historycy uznają jednak 8 sierpnia za właściwy początek lotniczej Bitwy o Anglię. Właśnie tego dnia lotnictwo, przede wszystkim niemieckie, wykazało się największą aktywnością. Luftwaffe zaatakowała duży konwój na Kanale La Manche. Doszło do zaciętych walk. Przeciwko niemieckim pilotom w powietrze poderwano siedem dywizjonów RAF. Nocą tego samego dnia niemieckie bombowce zaatakowały Cardiff, Hull, Liverpool, Birmingham i Filton. Piękną kartę w zmaganiach nad brytyjskim niebem zapisali też polscy lotnicy z Dywizjonu 302, 303 oraz dwóch bombowych 300 i 301.