• Maciej Stuhr: Postawiłem na dobrego konia
  Maciej Stuhr jest tegorocznym rekordzistą – otrzymał dwie nominacje do Orłów 2013. Polska Akademia Filmowa doceniła jego role w najgłośniejszych produkcjach roku – "Pokłosiu" i "Obławie".
 • Maciej Stuhr w filmie "Pokłosie"
  – Czekałem na takie role przez wiele lat – mówi w wywiadzie Maciej Stuhr, który zagrał w dwóch najbardziej oczekiwanych filmach tego roku – "Pokłosie" i "Obława". Ale równocześnie nie rezygnuje z lżejszego repertuaru.
 • "Obława" zostaje w głowie długo po seansie
  Najpierw wybitna "Róża" Wojciecha Smarzowskiego, teraz "Obława" Marcina Krzyształowicza – polskie kino znów opowiada o wojnie wnikliwie, bez martyrologii i patosu. I nie potrzebuje do tego astronomicznych budżetów i spektakularnych sekwencji bitewnych, bo w obu tych filmach ważniejsze jest to, co dzieje się w głowach bohaterów i co zostaje w głowach widzów.
 • Weronika Rosati jako Pestka w filmie "Obława"
  "Obławę" otwiera bardzo mocna scena. Kamera podgląda ukryte w lesie ziemianki, słyszymy dwóch mężczyzn sprzeczających się o jakiś przedwojenny mecz. Trochę sobie docinają, trochę nerwowo żartują. Wreszcie widzimy, że jeden z nich to śląski esesman, skazany przez AK na śmierć, zaś drugi jest żołnierzem, który ma wykonać wyrok. To kapral Wydra (kolejna wybitna rola w dorobku Marcina Dorocińskiego), który wkrótce w pobliskim miasteczku poprowadzi na śmierć kolejnego skazańca – niejakiego Kondolewicza (przekonujący Maciej Stuhr), dzięki kolaboracji starającego się okupacyjną zawieruchę przeżyć względnie spokojnie. Film Marcina Krzyształowicza zostaje w głowie długo po seansie. Polskie kino tak powinno opowiadać o wojnie...
 • Weronika Rosati, Marcin Dorociński i Sonia Bohosiewicz
  Na ten film kinomani czekają od czasu, gdy na festiwalu w Gdyni "Obława" zebrała świetne recenzje i Srebrne Lwy. Film Marcina Krzyształowicza na ekrany wejdzie 19 października, ale jego uroczysta premiera już za nami. W warszawskim Multikinie Złote Tarasy spotkały się gwiazdy głośnej produkcji: Weronika Rosati, Marcin Dorociński, Maciej Stuhr i Sonia Bohosiewicz. Kto jeszcze przyszedł na "Obławę"? Zobacz!
 • Marcin Dorociński i Maciej Stuhr w filmie "Obława"
  19 października w polskich kinach zadebiutuje "Obława" – nagrodzony Srebrnymi Lwami film Marcina Krzyształowicza, który krytycy okrzyknęli jednym z najlepszych na tegorocznym festiwalu w Gdyni. W wojennym thrillerze o polskich partyzantach żyjących w skrajnych warunkach w lesie główne role zagrali: Marcin Dorociński, Maciej Stuhr i Weronika Rosati.