• Adam Rogacki, Mariusz Antoni Kamiński i Adam Hofman
  Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński i Adam Rogacki, bohaterowie niesławnego lotu do Madrytu, nie staną przed sądem. Prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie. Umorzono także wątek dotyczący Zbigniewa Girzyńskiego i jego wyjazdów służbowych.
 • Hanoi, Wietnam
  Można tak jak Tadeusz Iwiński z SLD w ramach obowiązków służbowych oglądać start rakiety w Ameryce Południowej, można też jak Alicja Olechowska z PO odwiedzić Rijad w Arabii Saudyjskiej. Można również pójść w ślady posła Killiona Munyamy i pojechać do Mozambiku. Sejm daje wiele możliwości i jak pokazuje opublikowane przez marszałka Radosława Sikorskiego zestawienie wyjazdów zagranicznych posłów z obecnej kadencji, wielu polityków z tych możliwości korzysta. Zobacz najciekawsze kierunki ich służbowych podróży za jeden uśmiech.
 • Jerzy Wenderlich (SLD) ściska dłoń marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego
  Adam Hofman, Adam Rogacki i Mariusz Antoni Kamiński to nie jedyni posłowie, którzy lubią zagraniczne wycieczki na koszt podatnika. Marszałek Sejmu Radosław Sikorski opublikował zestawienie wszystkich podróży parlamentarzystów za pieniądze Sejmu tej kadencji. W sumie wydaliśmy na nie już ponad 8,6 mln złotych. Oto subiektywne zestawienie polityków, którzy korzystali z najdroższych wyjazdów.
 • Adam Hofman i Mariusz A. Kamiński
  Sojusz Lewicy Demokratycznej zapowiada złożenie do prokuratury zawiadomienia w sprawie madryckiej podróży trzech posłów PiS. Rzecznik SLD Dariusz Joński uważa, że prokuratura powinna sprawdzić, czy nie zostało popełnione przestępstwo.
 • Andrzej Halicki
  Posłowie PiS, którzy wzięli z kasy Sejmu pieniądze na służbowy wyjazd autem do Madrytu, a na miejsce dotarli tanimi liniami, wytłumaczyli się w piśmie złożonym na ręce Andrzeja Halickiego, który szefuje polskiej delegacji w Radzie Europy. Sęk w tym, że pismo miało do niego wpłynąć dzień po tym, jak do polityków Prawa i Sprawiedliwości zadzwonili dziennikarze "Faktu", który tę podróż opisał jako pierwszy.