• Adam Hofman. Za nim Mariusz Antoni Kamiński
  Milczeli przez miesiąc, w końcu przemówili. Chodzi o byłych posłów PiS-u - Adama Hofmana, Adama Rogackiego i Mariusza Antoniego Kamińskiego i ich podróż do Madrytu, w którą udali się z żonami.
 • Hanoi, Wietnam
  Można tak jak Tadeusz Iwiński z SLD w ramach obowiązków służbowych oglądać start rakiety w Ameryce Południowej, można też jak Alicja Olechowska z PO odwiedzić Rijad w Arabii Saudyjskiej. Można również pójść w ślady posła Killiona Munyamy i pojechać do Mozambiku. Sejm daje wiele możliwości i jak pokazuje opublikowane przez marszałka Radosława Sikorskiego zestawienie wyjazdów zagranicznych posłów z obecnej kadencji, wielu polityków z tych możliwości korzysta. Zobacz najciekawsze kierunki ich służbowych podróży za jeden uśmiech.
 • Jerzy Wenderlich (SLD) ściska dłoń marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego
  Adam Hofman, Adam Rogacki i Mariusz Antoni Kamiński to nie jedyni posłowie, którzy lubią zagraniczne wycieczki na koszt podatnika. Marszałek Sejmu Radosław Sikorski opublikował zestawienie wszystkich podróży parlamentarzystów za pieniądze Sejmu tej kadencji. W sumie wydaliśmy na nie już ponad 8,6 mln złotych. Oto subiektywne zestawienie polityków, którzy korzystali z najdroższych wyjazdów.
 • Poseł Przemysław Wipler
  Na światło dzienne wychodzi coraz więcej szczegółów dotyczących zagranicznych wyjazdów posłów. Zdaniem posła Przemysława Wiplera, polska polityka zagraniczna, także w Sejmie, to turystyka wyjazdowa na koszt podatnika.
 • Poseł Przemysław Wipler
  Na światło dzienne wychodzi coraz więcej szczegółów dotyczących zagranicznych wyjazdów posłów. Zdaniem posła Przemysława Wiplera, polska polityka zagraniczna, także w Sejmie, to turystyka wyjazdowa na koszt podatnika.
 • Wnętrze samolotu
  Już dwa tygodnie wcześniej zanim Sejm wydał zgodę na przejazd samochodami do Madrytu, trzej zawieszeni posłowie PiS mieli kupione bilety tanich linii lotniczych dla 8 osób.
 • Mariusz Antoni Kamiński i Adam Hofman
  Radio ZET wytyka nieścisłości w oświadczeniu PiS na temat służbowej podróży posłów do Madrytu. O wyprawie zrobiło się głośno, gdy wyszło na jaw, że małżonki polityków PiS awanturowały się na pokładzie samolotu linii Ryanair. Lał się także alkohol. Po południu szef klubu Mariusz Błaszczak poinformował, że trójka polityków PiS, którzy lecieli do Madrytu: Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński i Adam Rogacki, została zawieszona w prawach członków partii do czasu wyjaśnienia sprawy.
 • Tomasz Arabski
  Nie jest łatwo zostać ambasadorem w Madrycie. Grupa osób zakłóciła rozpoczęcie posiedzenie sejmowej komisji spraw zagranicznych obwiniając kandydata na to stanowisko o zaniedbania w organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu - podaje IAR. Posłowie wysłuchają, a następnie zaopiniują kandydaturę Tomasza Arabskiego na ambasadora w Madrycie.