• Piotr Semka fot. Maksymilian Rigamonti
    Tusk ma ogromną siłę uwodzenia. Zawsze więcej od niego wymagałem. Był przecież z Gdańska. A moja książka to pean na temat niepowtarzalności Gdańska. Zakładałem, że tradycja tego miasta pchnie go w stronę mądrzejszej syntezy konserwatyzmu z nowoczesnością. Przez lata patrzyłem na niego z zachwytem, nie dostrzegając wad. Teraz jest dla mnie rozczarowaniem. Kiedy w 1991 r. przyjechał do Warszawy, to zachłysnął się blichtrem - mówi dziennikarz Piotr Semka w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
  • Iwona Wyszogrodzka, fot. Maksymilian Rigamonti
    Magdalenie Ogórek nie stało się nic złego. Zadbała, by mieć dobry, czysty kadr i filmowała akcję zza opuszczonej szyby. Aż do niecierpliwej uwagi policjanta, który zażądał, żeby jechała zamiast filmować, skoro protestujący się rozstąpili - mówi Iwona Wyszogrodzka, Obywatelka RP i uczestniczka kontrowersyjnego protestu przed TVP, w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
  • Bronisław Wildstein
    Chciałbym, żeby to państwo zostało przeorane. Będzie trudno, bo rząd będzie miał przeciwko sobie media, wielki biznes, korporacje - przede wszystkim sędziowską - i Trybunał Konstytucyjny - mówi Bronisław Wildstein w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.