• fot. Maksymilian Rigamonti
  "SOR z punktu widzenia ministra wygląda tak: szybkie badania, jeśli potrzebne jest łóżko, to się zaraz znajdzie. Najwyżej wywali się kogoś na korytarz. Film, prawda? Ludzie chcą być obsłużeni na SOR-ze jak minister. Ale nie będą" - mówi Magdalenie Rigamonti Bartłomiej Paprocki, ratownik ze Szpitalnego Oddziału Ratowniczego w warszawskim Wojskowym Instytucie Medycznym.
 • Tomasz Zimoch
  "Kilka dni temu zadzwonił dziennikarz tzw. dobrej zmiany. Znamy się. Jak pani wie, kiedyś nie było wielkich podziałów w środowisku dziennikarskim. Nie powiem kto, żeby mu nie zaszkodzić. Powiedział tylko, że przeprasza za to, co się dzieje, i podziękował za moją postawę" - mówi Tomasz Zimoch w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Grzegorz Schetyna
  Nie ma związku pomiędzy Platformą a organizacją wizyt polskich urzędników w Katyniu. Tomasz Arabski nie był politykiem, tylko szefem KPRM. Jeśli będzie oczekiwał konkretnego wsparcia, na pewno nie zostaniemy obojętni. Nie rozumiem, po co robić problem w relacjach Platforma – Arabski – mówi Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej
 • Katarzyna Bonda
  Nie potępiam żołnierzy wyklętych, potępiam tylko to, co robił "Bury". Palił wsie, mordował ludzi - zbrodnia jest zbrodnią. Ta historia jest dobrze udokumentowana, o mordach w 1946 r. na prawosławnej ludności cywilnej można przeczytać nie tylko w mojej książce, w IPN znajduje się sporo akt na ten temat.
 • Paweł Kukiz
  "Co szkodziło prezydentowi Dudzie wykazać się dobrą wolą i zrobić jedno referendum 25 października i doprecyzować zarówno pytania dotyczące JOW-ów, jak i te dotyczące sześciolatków, lasów i finansowaniu partii politycznych? Ja tego nie rozumiem. Przecież prezydent powinien dążyć do podwyższania frekwencji, a nie działać na szkodę" - oburza się Paweł Kukiz w rozmowie z Magdaleną Rigamonti z "Dziennika Gazety Prawnej".