• Marek Belka
  Były premier i b. szef NBP Marek Belka ocenił w sobotę, że utrzymanie przez agencję Fitch ratingu Polski na poziomie A- z perspektywą stabilną "nie jest niespodzianką". - Budżet jest w dobrym stanie, a to jedna z najważniejszych rzeczy - powiedział.
 • Marek Belka NBPCC BY-SA 2.0 Archiwum NBP
  Budżet na 2016 rok nie zakłóca równowagi finansowej państwa. To opinia Rady Polityki Pieniężnej o projekcie ustawy budżetowej na ten rok.
 • pieniądze banknoty złoty 100 złotych
  W tym roku niespodzianki nie będzie. NBP nie przekaże do budżetu rekordowego zysku, zasypując część dziury budżetowej. Zdaniem prezesa Marka Belki to wina mocniejszego złotego.
 • Grzegorz Osiecki
  Rząd może się poczuć pewnie w sprawie OFE, gdyż dostał oficjalne i głośne poparcie od szefa Narodowego Banku Polskiego Marka Belki. W wieloletniej, często burzliwej koegzystencji wielu prezesów NBP i różnych rządów rzadko można usłyszeć tak mocną deklarację: – Zdecydowanie popieramy rozwiązania rządowe – powiedział prezes Belka w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej.
 • Prezes NBP Marek Belka
  To historyczny rekord. W tym roku z kasy NBP do budżetu państwa trafi 8,2 miliarda złotych zysku. Wypłata pozwoli zmniejszyć wielkość długu publicznego Polski o jakieś 0,5 procent PKB. I zredukuje deficyt nawet o 16 miliardów złotych.