• Marek Belka
   - Wywołałoby to zastanowienie w Czechach, które po wejściu przez nas do strefy euro musiałyby zrobić to samo. Viktor Orban, któremu się wydaje, że nami manipuluje, zostałby postawiony pod ścianą - mówi Marek Belka w rozmowie z DGP.
 • Marek Belka
  Następne pokolenia zaczynają mieć uzasadnioną obawę, że nie będą żyły tak dobrze jak ich rodzice. A najpewniej będą miały znacznie gorzej - prognozuje w rozmowie z DGP prof. Marek Belka, odchodzący prezes Narodowego Banku Polskiego.
 • Prezes NBP Marek Belka
  Elżbieta Chojna-Duch z Rady Polityki Pieniężnej nie sądzi, by ujawniona przez "Wprost" rozmowa Marka Belki i szefa MSW była naganna. Szef NBP użył m.in. określenia "pieprzona RPP"
 • Premier Donald Tusk
  Premier Donald Tusk przyznał, że rozmawiał z prezesem NBP Markiem Belką o Amber Gold, kiedy sprawą zajmowała się już prokuratura. Podczas konferencji prasowej szef rządu przyznał, że w ujawnionych przez "Wprost" nagraniach jest wątek odnoszący się do sprawy Amber Gold.
 • Sławomir Nowak
  Po fragmentach rozmowy Bartłomieja Sienkiewicza z Markiem Belką w sieci pojawił się zapis drugiej rozmowy. Tym razem dotyczy on spotkania byłego ministra transportu Sławomira Nowaka i Andrzeja Parafianowicza, byłego wiceministra finansów. Na spotkaniu obecny był także były szef GROM Dariusz Zawadka. Zapis opublikowała na swojej stronie internetowej stacja TVN24.
 • Marek Belka
  Stacji RMF FM udało się porozmawiać z jednym  z głównych bohaterów nagrań ujawnionych przez "Wprost". Przebywający w Izraelu Marek Belka przekonuje, że jego rozmowa z Bartłomiejem Sienkiewiczem to nie był żaden "polityczny deal", a jedynie "rozmowa dwóch ludzi, którzy są zatroskani różnymi przejawami życia w Polsce".  Możliwość finansowania długu państwa w przypadku zagrożenia dla budżetu - tego zdaniem szefa NBP miała dotyczyć jego rozmowa z Bartłomiejem Sienkiewiczem.