• Matura 2012 z historii sztuki
  Co to jest biforium? W którym muzeum znajduje się "Dama z gronostajem"? Za panowania którego władcy najbardziej rozwinęła się sztuka rokoka? To pytania z matury z historii sztuki na poziomie podstawowym. Zobacz arkusze!
 • Matura już za kilka dni...
  11 maja w piątek - wiedza o społeczeństwie, a 14 maja w poniedziałek - historia. Humanisto, jeśli zdajesz maturę z tych przedmiotów, koniecznie zobacz filmową powtórkę last minute, przygotowaną przez trenerki serwisu Maturowo.edu.pl.
 • Studia historyczne bez matury z historii
  Naukowcy bronią historii w liceach, ale na studia historyczne przyjmują chętnych bez matury z tego przedmiotu - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Maturalna powtórka z historii
  Nie było to szczególnie wielkie powstanie - ani nazbyt liczne, a trwało ledwie kilka dni. Ale bardziej niż one radykalnego w XIX wieku w Polsce nie było. A w dodatku skończyło się źle dla Krakowa. Kolejna odsłona maturalnej powtórki z historii, przygotowanej przez serwis Maturowo.edu.pl.
 • W 1848 roku Europę ogarnęło narodowe przebudzenie - we Francji, w krajach niemieckich, włoskich i wielu innych wybuchały rewolucje i powstania. Polacy te wydarzenia wyprzedzili. O tym, co działo się po powstaniu listopadowym, w kolejnej odsłonie powtórki z historii, przygotowanej przez ekspertów serwisu Maturowo.edu.pl.
 • Warsztaty Maturowa
  Za nami pierwszy powtórkowy weekend Maturowa. W trzech miastach trwały warsztaty, w czasie których maturzyści mogli utrwalać swoją wiedzę z historii i wiedzy o społeczeństwie. Jesteście ciekawi, jak wyglądały zajęcia?
 • Ostatni dzwonek na powtórkę przed maturą!
  Ostatni weekend przed maturą - jakie plany? Już relaks? Czy raczej wielka panika i nerwowe kartkowanie wszystkich możliwych notatek? A może zamiast tego jednodniowa... powtórka "last minute"?
 • Napoleon padł i co było dalej? Powtarzamy historię
  Rosja, Austria, Prusy i Anglia - po jednej stronie. Pokonana Francja - po drugiej. Co z stanie się z Europą po pokonaniu Napoleona? Takie pytanie stało przed uczestnikami tańczącego kongresu. Nie pamiętasz, o co chodzi? Przypomnij sobie przed maturą. Powtórkę przygotowali eksperci serwisu Maturowo.edu.pl.
 • Maturalna powtórka z historii
  Przed nami kolejna część maturalnej powtórki z historii, poświęcona kulturze, sztuce i architekturze. A do tego dwa zadania do rozwiązania. Sprawdź się! Powtórkę przygotowali eksperci serwisu Maturowo.edu.pl.
 • Gdzie szukać wiedzy z WOS-u i historii?
  Gdzie szukać wiedzy? Jak się uczyć? Skąd wiedzieć, co jest ważne, a co można sobie odpuścić? Czasu na naukę do matury coraz mniej, więc eksperci Maturowa radzą, jak się za to wszystko zabrać.