• Matura 2012 z matematyki
  Dla jednych matematyka to zmora, dla innych szansa na wymarzone studia. Poziom podstawowy, w ocenie większości maturzystów, był banalny. Poziom rozszerzony jednak już tak łatwy nie był. Zobacz arkusze i odpowiedzi!
 • Matury 2012 w toku
  Dwadzieścia minut po rozpoczęciu obowiązkowej matury z matematyki. Na jednym z forów internetowych pojawia się dramatyczna prośba o pilne rozwiązanie równania.
 • Matura z matematyki - poziom rozszerzony. Odpowiedzi
  11 zadań, wszystkie otwarte - tu nie ma szans na strzelanie, a rozwiązanie nigdy nie mieści się w jednej linijce. Oto odpowiedzi do zadań z matematyki na poziomie rozszerzonym. Zadania rozwiązał mgr Grzegorz Bartosz, pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego.
 • Zadanie 16. na maturze z matematyki z 2011 roku
  Postrach maturzystów, senny koszmar i wciąż powracająca myśl: "po co mi to?!" - czy to ty i twoja matematyka? Królowa nauk, choć obowiązkowa na maturze jest tylko na poziomie podstawowym, wypada zdecydowanie najsłabiej. Zobacz, na czym zdający najczęściej tracili punkty w ubiegłym roku.
 • Przed maturą
  Uczeń tonący na matematycznym morzu chwyta się wszystkiego, gdy zbliża się matura. Okazuje się, że pomocy warto szukać w internecie, gdzie wielu pasjonatów wyciąga pomocną dłoń. Można nawet natknąć się na filmy, na których pokazano krok po kroku, jak rozwiązać np. układ równań.
 • Matura z matematyki już 8 maja
  32 zadania, w tym 21 pytań zamkniętych. Do tego klucz do oceniania zadań. Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała specjalny powtórkowy arkusz z zadaniami maturalnymi z matematyki. W wielu szkołach był on omawiany. My przypominamy wszystkie zadania i ich rozwiązania.
 • Powtarzamy matematykę przed maturą
  Najczęściej powtarzające się zadanie z rachunku prawdopodobieństwa? Oblicz szansę na trafienie szóstki w totka! Ale to trochę za mało, by czuć się pewnie na maturze. Rozwiąż zadania przygotowane przez ekspertów serwisu MatmaNa6.pl. A potem sprawdź, jak Ci poszło!
 • Kula, walec i liczba π. Powtarzamy matematykę przed maturą
  Pole powierzchni kuli a jej promień. Przekątna sześcianu a długość jego boku. Przekrój osiowy walca a jego objętość. Coś świta? A ma gra i buczeć! Razem z nami powtarzaj matematykę przed maturą! Rozwiązałeś zadania? Sprawdź, jak Ci poszło! Zadania ze stereometrii przygotowali eksperci portalu MatmaNa6.pl.
 • Powtarzamy matematykę. Czas na geometrię analityczną
  Ósma odsłona maturalnej powtórki z matematyki przynosi serię zadań z geometrii analitycznej. Materiały przygotowali eksperci portalu MatmaNa6.pl. Ci, którzy rozwiązali zadania, mogą teraz sprawdzić, jak im poszło. Poniżej prawidłowe rozwiązania!
 • Powtarzamy matematykę przed maturą
  Siódma odsłona maturalnej powtórki z matematyki poświęcona jest planimetrii. Dziś prezentujemy rozwiązania zadań z planimetrii. Maturalną powtórkę przygotowali eksperci serwisu MatmaNa6.pl. Zapraszamy do rozwiązywania i sprawdzania swojej wiedzy!