• Polska
  Druga tura wyborów samorządowych potwierdziła ogólnopolską tendencję, że trzy lata rządów Prawa i Sprawiedliwości najmniej podobają się mieszkańcom wielkich miast. Wszędzie, nawet w Gdańsku, głosowanie zamieniło się w plebiscyt, który bezapelacyjnie wygrał anty-pis.
 • Mateusz Morawiecki
  Premier Mateusz Morawiecki sprostował w środę w krakowskiej prasie swoją wypowiedź z 14 października na temat działań władz miasta w sprawie smogu. Domagał się tego prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, a Sąd Apelacyjny przychylił się do wniosku.
 • osiedle
  Międzynarodowe porównania cen mieszkań zwykle dotyczą całych państw. Takie analizy wykonywane w obrębie Unii Europejskiej wskazują, że Polska na tle wielu krajów (np. Niemiec, Szwecji, Czech oraz Węgier) cechuje się względną stabilnością cen metrażu. Znacznie trudniejsze jest znalezienie porównywalnych informacji z różnych metropolii Starego Kontynentu. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, jak trzy największe miasta Polski pod względem zmian cen mieszkań wyglądają na tle dużych ośrodków miejskich z różnych krajów Europy.
 • Wybory, głosowanie
  Blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz prawie 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast wybieranych będzie 21 października w wyborach samorządowych. Prawo głosu ma ponad 30 mln wyborców.
 • Debata kandydatów na prezydenta stolicy
  90 minut potrwała piątkowa debata kandydatów na prezydenta stolicy. Producentem sygnału była TVP, wszyscy kandydaci odpowiadali na sześć identycznych pytań przygotowanych przez redakcje: TVP, TVN i Polsat.
 • Osiedle
  Przeprowadzone przez UNICEF badania na temat migracji ludności wykazały, że mimo tak modnych ostatnio wśród mieszkańców Polski przeprowadzek na przedmieścia i wieś, poziom zjawiska urbanizacji wciąż wzrasta. Organizacja dowiodła, że do 2050 r., aż 70 proc. populacji będzie żyć w miastach. Taki rozwój sytuacji to ogrom wyzwań dla władz zarządzających metropoliami, ale i dowód na to, że rezydowanie w nich nadal jest popularne. Co więc skłania mieszkańców do życia w mieście?
 • Miasto. Zdjęcie ilustracyjne.
  To świetnie, że awansowaliśmy do grona 25 najbardziej rozwiniętych państw świata, obok USA, Niemiec czy Japonii. Czas na szczerą odpowiedź, komu to zawdzięczamy.
 • Volkswagen e-Golf
  "W przepisach ustawy o elektromobilności jest błąd; zakazują one bowiem wjazdu do stref czystego transportu niemal wszystkim, nawet rowerzystom" - mówił prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski, przedstawiając drugą część raportu Izby o ochronie powietrza.
 • Ukraina
  Obwód ługański należy do najbardziej zaniedbanych regionów Ukrainy. Wysoka przestępczość, zapuszczony przemysł, zniszczona infrastruktura to nie wszystko. Region dodatkowo ucierpiał wskutek wojny z Rosją, w wyniku której Ukraina straciła kontrolę nad jedynym większym miastem obwodu, Ługańskiem. Odwiedziliśmy Lisiczańsk, jeden z przemysłowych ośrodków kontrolowanej przez Kijów części regionu. Dziś w tym mieście jest tyle symboli, pokazujących jego niewesołą – delikatnie rzecz ujmując – historię i położenie, że nie sposób nie zwrócić na nie uwagi. Choćby jadąc samochodem po drogach, które mają więcej dziur niż szwajcarski ser, a niektóre z dziur samodzielnie łatają taksówkarze. Albo zwalniając na widok psów (nie lisów będących w nazwie miasta), które w tym dużym, acz wyglądającym na niemal puste mieście opanowały lokalne drogi, zupełnie nie przejmując się zasadami ruchu drogowego.
 • Warszawa w telefonie
  Po tym jak ruszyły poszukiwania pytona, teraz głośno jest także o innym gadzie. W centrum Warszawy pojawił się 93-centymetrowy wąż eskulapa, podaje TVN Warszawa.