• Załamany mężczyzna
  Depresja dotyczy coraz większej ilości ludzi. Z najnowszego badania CBOS na ten temat wynika, że w Polsce diagnozę depresji dostało aż 10 proc. ludzi, z czego aż 3 proc. nadal się z nią zmaga. Szacuje się, że na całym świecie jest ok. 300 milionów chorych. Wiele ludzi nie zostało nadal zdiagnozowanych i nie zdaje sobie sprawy z tego, że może być dotknięte tą chorobą.
 • Nastolatek ma problem, depresję
  W telefonie zaufania nastolatki coraz częściej zgłaszają objawy depresji i myśli samobójcze – alarmowali eksperci podczas konferencji prasowej w Warszawie, inaugurującej 13. edycję kampanii edukacyjno-społecznej Forum Przeciwko Depresji.
 • Dziecko płacze
  Depresja u dzieci to temat, o którym zaczęto mówić dopiero niedawno. Wielu rodziców może mieć problem z dostrzeżeniem jej symptomów. To poważny problem, ponieważ nieleczona depresja dziecięca może być tragiczna w skutkach.
 • Mężczyzna ma problem
  Czy depresja u mężczyzn inaczej się objawia? Jak ją rozpoznać?
 • Piotr Zelt
  Piotr Zelt przyznał, że chorował na depresję. Jak zaczęła się u niego objawiać?
 • Mężczyzna planuje popełnić samobójstwo
  ZUS podał, że Polacy wzięli 9,5 mln dni wolnych z powodu problemów psychicznych. - Polska przekroczyła średnią europejską, jeśli chodzi o liczbę samobójstw - powiedział psychoterapeuta Robert Rutkowski.
 • Smutne dziecko
  Według danych NFZ, prawie 8 tysięcy dzieci w Polsce jest leczonych z powodu depresji. Objawy tej choroby u młodych ludzi mogą być inne niż u dorosłych - dlatego bywa, że nie otrzymują właściwej pomocy, bo opiekunowie się o nią nie zwracają.
 • Depresja
  Dziś, 23 lutego, Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Eksperci przypominają, że jest to ciężka choroba, która choć czasem bywa niewidoczna, może prowadzić nawet do prób samobójczych. Według Światowej Organizacji Zdrowia na świecie na depresję cierpi około 350 milionów ludzi.
 • Blue Monday
  Czy dziś, 25 stycznia, przypada najbardziej depresyjny, najsmutniejszy dzień w roku? Tak wynikałoby z algorytmu brytyjskiego psychologa Cardiffa Arnalla. Wyliczył on, że w poniedziałek ostatniego pełnego tygodnia stycznia przypada Blue Monday - kiedy najwięcej osób skarży się na złe samopoczucie.
 • Kobieta ma depresję
  Depresja to choroba, do której niełatwo się przyznać i sięgnąć po pomoc - choć nie ma w niej niczego wstydliwego. W kampanii „Twarze Depresji - nie oceniam, akceptuję” znane osoby dzielą się swoimi przeżyciami związanymi z doświadczaniem depresji, ale też walki z tą chorobą.