• Mieszkanie
  Sytuacja na rynku mieszkaniowym jest coraz ciekawsza. Ceny rosną kolejny kwartał z rzędu, z obliczeń Home Brokera wynika, że tak drogo nie było od września 2018 r. Pytanie brzmi: kiedy nastąpi odwrócenie trendu?
 • Sztywny kurs franka dla kredytobiorców do 2015 r. taka jest propozycja PJN
  PJN proponuje, by rząd i banki porozumiały się tak, aby Polacy mogli spłacać raty kredytów zaciągniętych we frankach szwajcarskich po stałym kursie do 2015 roku. Według polityków ugrupowania, rząd powinien zareagować, by uchronić przed bankructwem tysiące polskich rodzin.
 • Pawlak chce ratować Polaków przed bankami. Ma sprytny plan
  Banki wykorzystują spready walutowe, by dodatkowo zarobić na kredytach. Tuż przed wyborami wicepremier Waldemar Pawlak ma jednak pomysł, jak ulżyć kredytobiorcom. Oto, co planuje.
 • Polacy zaciągają coraz więcej kredytów
  Surowe rekomendacje nic nie dały. Banki dalej rozdają kredyty, a zadłużenie Polaków wzrasta. Nadzór finansowy jednak się cieszy, bo pożyczki dostają teraz ci, których stać.
 • Polakom coraz trudniej spłacać kredyty hipoteczne
  W 2010 r. Polacy zaciągnęli ponad 230 tys. kredytów hipotecznych wartych 48,7 mld zł. Ze spłacaniem idzie im jednak coraz gorzej. Eksperci wskazują, że dopóki nie zaczną rosnąć zarobki kredytobiorców, sytuacja się nie poprawi.
 • Drożejący frank nas dobije. Raty kredytów rosną jak szalone
  Z powodu umacniającego się franka szwajcarskiego, raty kredytów w tej walucie rosną z dnia na dzień. Inwestorzy odwracają się bowiem od euro i kupują szwajcarska walutę - tłumaczą analitycy. Ostrzegają, że frank może nadal drożeć.
 • Konflikt dotyczy kredytów we frankach szwajcarskich zaciągniętych do września 2006 roku
  Kancelaria Wierzbowski Eversheds wystąpiła w poniedziałek do sądu w Łodzi z pozwem zbiorowym w imieniu 776 klientów mBanku i Multibanku, oddziałów detalicznych BRE Banku - poinformowała Anna Wicijowska z kancelarii Wierzbowski Eversheds.
 • Cała prawda o kredytach
  Pomysły nadzoru finansowego, by ograniczyć kredyty walutowe wypaliły. Zdecydowana większość pożyczek, które zaciągali Polacy była w złotych. Do tego, z analiz bankowców wynika, że coraz bardziej się zadłużamy - ilość kredytów wzrosła, w porównaniu do 2009, aż o 18 proc.