• Sikorsky VH-3D (Sea King)
  Koncern United Technologies, znany z produkcji m.in. silników odrzutowych Pratt & Whitney oraz helikopterów Sikorsky i UH-60 Black Hawk, przejął konkurencyjną firmę Goodrich Corporation. Transakcja opiewa na 18,4 mld dol. 
 • Członkowie grup rekonstrukcyjnych wyposażeni będą w historyczne uzbrojenie, sprzęt wojskowy, motocykle oraz niemiecki samochód Opel Olympia
  Rekonstrukcję polsko-niemieckich walk o Twierdzę Modlin z września 1939 r. będzie można obejrzeć w niedzielę na terenie Fundacji Park Militarny Twierdzy Modlin. W inscenizacji wykorzystane zostaną m.in. polska tankietka TK-3 oraz niemieckie motocykle.
 • Gdynia Military Days 27-28 sierpnia
  Coś dla miłośników mocnych wrażeń, którzy swoją kondycję fizyczną chcą skonfrontować z wojskowymi standardami. Dziś w Gdyni rozpoczyna się Gdynia Military Days – impreza o charakterze militarnym, w trakcie której wiele atrakcji, m.in. bieg Morskiego Komandosa.
 • Szajka handlarzy bronią miała uzbrojenie zarówno z okresu II wojny światowej, jak i późniejszego
  25 osób, wieku od 19 do 82 lat, zostało oskarżonych o posiadanie i handel bronią, amunicją i materiałami wybuchowymi. Militaria przechowywali w wiadrach, chowali w lasach czy stawach. Było tego tyle, że - według prokuratury - starczyłoby dla batalionu wojska.