• Żołnierze NATO
  "Rozlokowanie czołgów USA w Europie Środkowej i Wschodniej to proporcjonalna odpowiedź na agresywne działania Rosji wobec państw bałtyckich i całego NATO" – powiedziała przebywająca na Litwie zastępczyni sekretarza generalnego Sojuszu Rose Gottemoeller.
 • Czołg starego typu, biorący udział w I wojnie światowej
  Okres I wojny światowej wiąże się z wprowadzeniem wielu innowacji do wojskowości oraz taktyki prowadzenia walk. Czołg dostaje szansę na zaistnienie. Pierwsze pojazdy opancerzone wyglądem i funkcjonalnością odbiegały od tego co prezentują współczesne Leopardy czy Challengery. Zobacz galerię!
 • Załadunek żywności na polskie śmigłowce
  Po wyemitowaniu przez telewizję kanadyjską programu o głodujących ludziach, na pomoc Etiopii ruszył cały zachodni świat. W ciągu kilku miesięcy dotarły tam tysiące ton żywności, a wraz z nimi problem, w jaki sposób dary rozprowadzić. Do akcji wkroczyły polskie Mi-8.
 • Japonia chwali się wojskową technologią
  Waży zaledwie 350 g, rozwija prędkość do 60 km/h, potrafi startować z miejsca i poruszać się w dowolnym kierunku. Konstruktorem tej niezwykłej kuli jest Fumiyuki Sato - jeden z inżynierów Ministerstwa Obrony Japonii. Jego zdaniem sprzęt świetnie sprawdzi się jako elektroniczny szpieg lub podczas akcji ratunkowych. Zobacz jak wyglądała prezentacja prototypu urządzenia.
 • Roboty militarne
  Jedne usuną kurz w pokoju, inne chętnie oczyszczą pole z min. Eksperci prognozują, że w ciągu dziesięcioleci w każdym domu pojawi się robot, który w dużym stopniu ułatwi codzienne życie przeciętnemu zjadaczowi chleba. Autor filmu odkrywa podobieństwa między robotami sprzątającymi mieszkania, a tymi których używają żołnierze w Afganistanie. 
 • Gdynia Military Days 27-28 sierpnia
  Coś dla miłośników mocnych wrażeń, którzy swoją kondycję fizyczną chcą skonfrontować z wojskowymi standardami. Dziś w Gdyni rozpoczyna się Gdynia Military Days – impreza o charakterze militarnym, w trakcie której wiele atrakcji, m.in. bieg Morskiego Komandosa.