• Podziemia Wzgórza Kościuszki / Łukasz Kazek
  W poniedziałek naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie rozpoczną badania podziemi pod Wzgórzem Kościuszki w Jeleniej Górze. Celem jest znalezienie nieznanych dotąd podziemnych korytarzy, które mogą skrywać wiele poniemieckich artefaktów.
 • Tajfun
  Te największe na świecie okręty podwodne do dziś stanowią symbol zimnej wojny, a także potęgi radzieckiej floty. Rosjanie zbudowali sześć Tajfunów, jednak do dziś w służbie pozostaje jedynie jeden. Zobacz galerię!
 • Najnowszy raport GMI (Global Militarisation Index), którego autorem jest Bonn International Centre for Conversion (BICC) przedstawia listę najbardziej zmilitaryzowanych państw świata z Izraelem na czele. Pierwszą dziesiątkę tworzą głównie kraje bliskowschodnie.
 • UAV Global Hawk
  Bezzałogowy i bezszelestny dron o ogromnym zasięgu, to maszyna, którą chciałaby posiadać każda armia. Skonstruowaniem idealnego bezzałogowego samolotu ma zająć się amerykańska IARPA.
 • Colt Revolver, 1860
  Choć niewielu o tym wie, w Polsce istnieje możliwość, aby posiadać broń palną bez pozwolenia. Żeby kupić ten konkretny rodzaj broni, wystarczy ukończyć osiemnaście lat, a jedynym ograniczeniem jest zakaz strzelania poza strzelnicą.
 • Handlarz militariów
  Pasjonaci militariów znają ten biznes od podszewki. Jego istota to poszukiwanie najrzadszych rodzajów broni oraz ich sprzedaż. Dla najlepszych klientów są w stanie znaleźć zabytkowy czołg czy miotacz ognia z okresu II wojny światowej. To o nich jest serial "Handlarze militariów" prezentowany na antenie Discovery.
 • Heizer Double Tap
  Konstruktorzy najdroższych i najpotężniejszych broni na świecie, tym razem stworzyli urządzenie kompaktowe, mieszczące się bez trudu w każdej damskiej torebce. Czy amerykański Double Tap ma szansę stać się ulubionym gadżetem miłośników militariów?
 • Najwięksi producenci broni na świecie
  W rankingu największych producentów broni na świecie przygotowanym przez Sztokholmski Międzynarodowy Instytut Badań nad Pokojem (SIPRI) królują Stany Zjednoczone. W pierwszej dziesiątce zalazły się jedynie 3 firmy spoza USA. Największy koncern z Rosji zajął dopiero 20. miejsce.
 • AK-12
  Rosyjski producent zaprezentował Kałasznikowa piątej generacji. Kolejna już wersja tego słynnego karabinku automatycznego otrzymała nazwę AK-12. Broń będzie sprzedawana w kilku różniących się kalibrem wersjach. Zobacz jak strzela najnowszy "kałach".
 • US Navy "railgun" / Działo kinetyczne
  US Navy "railgun", działo wytrwale budowane i udoskonalane od 6 lat, pochłonęło do tej pory 210 milionów dolarów. Konstruktorzy stworzyli broń pozbawioną ładunków wybuchowych. Siłę niszczącą stanowi energia kinetyczna pocisku.